Samsung’un OLED ekranlı iki yeni dizüstü bilgisayarı piyasaya süreceği doğrulandı. Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 olarak anılan yeni dizüstü bilgisayarlar S Pen desteğine de sahip olacak. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, şubat ayında piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi serisi üyesi Galaxy S21 Ultra’yı S Pen desteğiyle sundu. Note serisi haricinde ilk kez S Pen desteğini farklı bir üründe kullanıcı beğenisine sunan şirketin yaptığı resmi bir açıklamada ise, ilerleyen dönemlerde farklı cihaz kategorilerine de S Pen kullanımını getireceği duyurulmuştu. Yaklaşık bir ay önce ise şirketin Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 olarak adlandırılacak yeni dizüstü bilgisayarlar üzerinde çalışmalarını hızlandırdığı biliniyordu. Aktarılan bilgilere göre her iki modelde OLED ekran teknolojisiyle gelecek ve S Pen’i destekleyecek. 

Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 ‘ın özellikleri

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarları 13.3 inç ve 15.6 inç olmak üzere iki farklı boyutta piyasaya sunulacak. Cihazların başarı sıralamasında üst noktalarda gördüğümüz OLED ekran teknolojisiyle geliştirilecek. Ancak elbette ki OLED ekranla üretilmelerinin en önemli sebebi şirketin daha önce resmi olarak duyurduğu S Pen olarak yorumlanıyor. Yani her iki dizüstü bilgisayar da S Pen desteğine sahip olacak.

Yeni dizüstü bilgisayarlar güçlerini ise Intel Core i5 ve Core i7 işlemcilerden alacak. Yeni bilgisayarlar Chromebook’lardan farklı olarak Windows tarafından desteklenecekler. 

Galaxy Book Pro, Wi-Fi ve LTE bağlantı seçeneklerine sahip olacak. Galaxy Book Pro 360, Wi-Fi ve 5G bağlantısıyla gelecek. 

Güney Kore merkezli Samsung’un yakın zaman önce piyasaya yeni dizüstü bilgisayarlar sürmüştü. Galaxy Book Flex 2 5G , Notebook Plus 2 ve Galaxy Chromebook 2 adlandırılan yeni bilgisayarların ardından S Pen desteğine sahip olacak ve OLED ekran kullanacak yeni dizüstü bilgisayarlarını bu sebepten ötürü kısa zaman içinde tanıtması beklenmiyor. Ancak şirketin Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360’ın gereken tüm sertifikalarını aldığını da göz önüne aldığımızda beklenenden önce de satışa sunma ihtimali elbette ki var. Gelişmeleri takip edip sizlere aktarıyor olacağız.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 ‘ü Beklenenden Önce Tanıtacak

Samsung Galaxy A52’nin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı

Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra arasındaki farklar neler? Samsung Galaxy S21 serisine ilk bakış:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz