Akıllı telefon pazarında güçlü olduğu gibi, akıllı televizyon pazarında da lider isimlerden olan Samsung, CES 2020’de yeni çerçevesiz bir akıllı televizyon tanıtacağını açıkladı. 

The Elec sitesinde yer alan habere göre, Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung CES 2020’de sıfır çerçeveli TV’sini tanıtmaya  hazırlanıyor. Samsung’un TV’nin geniş ölçekli üretimine ise şubat ayında başlayacağı iddia ediliyor.

Çerçevesiz TV’ye dair detaylar şu an için tam olarak bilinmemekle beraber tasarımda panel ve ana gövdenin birbirine daha yakın durması bekleniyor. Böylelikle 65 inçlik panelin etrafındaki çerçevelerden kurtulmanın mümkün olacağı belirtiliyor.

CES 2020 etkinliğinde, sıfır çerçeveli televizyonlar tanıtacağını ve şubat ayında üretime sokacağını iddia edilen Samsung, CES 2020 için Age of Experience (Deneyim Çağı) olarak isimlendirdiği bir film paylaştı.  

 

Samsung’un bu konuda yaptığı çalışmalara ek olarak, şirketin “Zero Bezel” (Sıfır Çerçeve) markasının ticari haklarını satın alması, bu yöndeki hazırlıkların bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Buna ek olarak, Samsung’un genellikle TV alanındaki yeniliklerini de CES fuarında tanıtmayı seçtiğini belirtmekte fayda var.