Okuma Süresi
1 dakika

Günlük yaşantımızın büyük bir parçası haline gelen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2020 için yeni özelliklerini açıkladı. 

Günlük yaşantımızın her alanında kullanmaya başladığımız WhatsApp bizlere hem iş hem sosyal hayatlarımızda iletişim kurmamıza kolaylık sağlıyor. Günümüzde ulusal haber kanalları bile artık WhatsApp üzerinden bilgi edinebiliyor. WhatsApp yeni özellikleri ile tasarımı, güvenliği ve kullanışı üzerine bazı yenilikler getiriyor. 

Tasarımsal noktada bir süredir beklenen ‘’Karanlık Mod’’ sonunda 2020 yılında geliyor. Daha koyu renklerden hoşlanan kullanıcıların işine yarayacağı gibi aynı zamandan göz sağlığımız içinde etkili bir seçenek. Karanlık ortamlarda beyaz temalı uygulamalara bakmak gözlerimizi yorduğu için yeni gelecek karanlık mod ile göz salığımızı koruyabileceğiz.  

Bazen istemediğimiz WhatsApp gruplarına dahil oluruz ya da içerisinde bulunduğumuz grup çok fazla mesajlaştığı için rahatsızlık duyarız. WhatsApp yeni getireceği ‘’Otomatik Mesaj Silme’’ özelliği sayesinde bu istemediğimiz mesaj kirliğinden kurtulmamızı sağlayacak. Grup özelinde planlayabileceğimiz bu yeni özellik sayesinde planladığımız zaman doğrultusunda mesajları otomatik olarak silecek. Bu sayede veri kirliğinden kurtulmuş olacağız.  

Artık her işin içerisine bir parça WhatsApp var. Çalışanlar arasında iletişimi sağlayan WhatsApp grupları olduğu gibi doğrudan iş bile hallediliyor artık WhatsApp üzerinden. Ve atılan görsellerin doğruluğu artık daha önem kazmış durumda. Bireysel ya da iş konuşmalarınızda bahsedilen konu doğrultusunda atılan görsellerin gerçekliğini ve konu ile olan bağlantısını doğrulamak WhatsApp’ın 2020 yılında getireceği yeni özellik sayesinde çok daha kolay. ‘’Görsel Doğrulama’’ özelliği sayesinde atılan görseli hızlı bir şekilde Google ile aratmamız sağlanacak. Bu şekilde bize gönderilen görselin doğruluğunu ve konu ile alakasını anlamış olacağız.   

WhatsApp binlerce akıllı telefondan desteğini çekti