Acer Kavisli Oyun Monitörü

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Acer, kavisli oyun monitörü serisi ‘Nitro XZ3’e ‘Nitro XZ273UP’ isimli yeni bir model eklediğini duyurdu. Tepki süresi 0.5 milisaniyeye kadar yükseltilebilen monitörün, 170 Hz’e kadar yenileme hızına ve ekran kırılması, takılma, bozulma ve titremeleri ortadan kaldıran en yeni AMD FreeSync Premium panele sahip olduğu belirtildi. ‘sRGB’ renk gamının yüzde 95’ini destekleyen cihazın ayrıca, ‘DisplayHDR 400’ ekranı ile HDR desteği sunduğunun da altı çizildi.  

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Acer, 27 inçlik kavisli oyun monitörü serisi ‘Nitro XZ3’e ‘Nitro XZ273UP’ isimli yeni bir model eklediğini duyurdu. 1000R eğime sahip olan ekranın, ‘ZeroFrame’ tasarımı sayesinde çerçeve alanını azaltarak daha fazla görüntüleme alanı sunduğu belirtildi. VESA montajını destekleyen ve bu sayede kollardan duvara kadar birçok farklı alana monte edilebilen monitörün, ‘ErgoStand’ özelliği ile yüksekliğinin, eğiminin ve aşağı-yukarı hareket özelliğinin kolaylıkla ayarlanabildiği dile getirildi. Şirket, yine bu özellik sayesinde ekranın hiç çaba sarf etmeden portre moduna döndürülebildiğine işaret etti. Cihaz, 2 bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle Türkiye pazarında satışa çıktı.  

Acer Kavisli Oyun Monitörü

Aktarılan detaylara göre; kullanıcıların, ‘Nitro XZ273UP’yi kullanırken düğmelerle oyalanmasına gerek kalmıyor. ‘Display Widget’ yardımcı yazılımı kullanılarak monitör ayarları kolayca yapılabiliyor. ‘Nitro XZ273UP’, oyun içi performansı artırmak için 2560×1440 piksel WQHD çözünürlük ve 170 Hz yenileme hızı ile geliyor. Monitörün tepki süresi de 0.5 milisaniyeye kadar yükseltilebiliyor. Bu sayede yüksek tempolu oyunlarda, bulanıklık daha az fark ediliyor ve kıvrak hareketlerde bile görüntü keskin hale gelebiliyor.  

Acer Nitro XZ273UP, oyunlardaki en karanlık köşeyi ve detayları aydınlatmayı hedefliyor

Acer Nitro XZ273UP

Diğer yandan; Acer, monitörün oyun-severleri ZeroFrame tasarımın fonksiyonelliğiyle buluşturduğuna işaret ediyor. Neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip olan Nitro XZ273UP, kavisli tasarımın da etkisiyle kullanıcıyı içine alan bir oyun deneyimi yaşatmayı vadediyor. Kullanıcıların ekrandaki her bir noktaya eşit uzaklıkta olmasını sağlayan 1000R kavisli tasarım, düz ekranlara oranla çok daha gerçekçi bir görsel tecrübe yaşatmayı hedefliyor. Cihaz ayrıca; ekran kırılması, takılma, bozulma ve titremeleri ortadan kaldıran en yeni ‘AMD FreeSync Premium’ panel ile kullanıcı beğenisine sunuluyor.  

Paylaşılan diğer bilgilere göre; ‘sRGB’ renk gamının yüzde 95’ini destekleyen monitör, ‘DisplayHDR 400’ ekranı ile oyunlarda HDR desteği de sunuyor. ‘Black Boost’ teknolojisi ile 11 farklı karanlık seviyesi ayarına sahip olan ‘Acer Nitro XZ273UP’, oyunlardaki en karanlık köşeyi ve detayları aydınlatarak oyunculara avantaj sağlamayı amaçlıyor. Acer BlueLightShield ve Flickerless teknolojilerinden de faydalanan kavisli oyun monitörü, parlama ve göz yorgunluğunu azaltan Acer ComfyView ve Low Dimming teknolojilerine de ev sahipliği yapıyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Acer, Gücünü AMD Ryzen 5000 Serisi Mobil İşlemcilerden Alan ‘Swift X’ Dizüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı! 

Acer, Intel Tiger Lake H-serisi İşlemcili Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Acer, ‘Predator Sim Racing Cup 2021’ İçin Kayıtları Başlattığını Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz