Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Samsung ’un merakla beklenen yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Pro; aktif gürültü engelleme özelliği ve suya dayanıklılığı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Samsung Electronics, yeni nesil kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Pro’nun satışa sunulacağını duyurdu. Galaxy Buds Pro; sürükleyici bir ses, üstün çağrı kalitesi, akıllı aktif gürültü engelleme ve cihazlarınız arasında daha gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerini, modern ve şık bir tasarımla buluşturuyor. Buds Pro, Samsung tarafından piyasaya sürülen şimdiye kadarki en gelişmiş kablosuz kulaklık olmanın yanında iş, eğlence ve diğer tüm alanlarda en iyi kullanımı sunmak üzere geliştirildi. 

Görülmemiş ses ve çağrı kalitesi

Galaxy Buds Pro artık daha kapsamlı bir ses özelliğine, daha derin baslar için 11 milimetrelik alçak frekans hoparlörüne ve minimum bozulma ile net tiz sesler için 6,5 milimetrelik yüksek frekans hoparlörüne sahip. Tüm bu özellikler Samsung’un şimdiye kadar sunduğu en iyi ses deneyimini, dinamik ve dengeli bir ses kalitesini ortaya koydu. Böylelikle kullanıcılar hareketli bir pop parçasında ya da duygusal bir şarkıda dinledikleri müziği, zaman ve mekan fark etmeksizin sanatçısının sunduğu kaliteye en yakın şekilde dinleyebilecekler.

Galaxy Buds Pro, üç ayrı mikrofonu ve Ses Alma Birimi (VPU) sayesinde kullanıcının sesini istenmeyen seslerden ayırarak, mümkün olan en net haliyle karşı tarafa iletilmesini sağlıyor. Dış bölümde yer alan mikrofonlardan biri, yüksek sinyal gürültü oranına (SNR) sahip ve bu sayede arka plan seslerini en aza indiriyor. Ayrıca, Samsung yeni Rüzgâr Kalkanı teknolojisini de Buds Pro’ya entegre etti. Çıkıntısı azaltılmış yeni tasarımı rüzgâra temas alanını en aza indirirkenözel olarak tasarlanan mikrofon ağı ve bölmesi, rüzgâr girişini engelliyor. 

Gerçek anlamda kablosuz kulaklıklardaki en akıllı aktif gürültü engelleme özelliği 

Galaxy Buds Pro sahipleri işlerine odaklanmaları ya da rahatlamak için etrafındaki tüm sesleri kısmaları gerektiği durumlarda, arka plan sesini yüzde 99’a kadar azaltabiliyor. İstedikleri seviyede hassas ayar yapabiliyor. Ortam Sesi özelliği sayesinde, yakındaki sesleri 20 desibelin üzerine çıkaracak şekilde ayarlayabiliyorlar.  Bu da her sesi ihtiyaçlarına göre ayarlayarak kişiselleştirebilmeleri anlamına geliyor. Bu özellik, birçok işi bir anda yaparak yoğun tempoda yaşayan kullanıcılar için ideal.

Ayrıca, aktif gürültü engelleme ve Ortam Sesi özellikleri otomatik olarak birlikte çalışıyor. Etrafa uyum sağlayarak ses deneyimini optimize ediyor. Galaxy Buds Pro, kullanıcı konuştuğunda sesini algılayarak konuşma durumuna göre etrafındaki sesleri kısıp yükselterek ses ayarını otomatik olarak gerçekleştiriyor. Buds Pro sahipleri konuşmak istediğinde, Ortam Sesini kullansalar da veya Aktif Gürültü Engelleme özelliğini kapatsalar da kulaklıkları müziğin sesini kısıyor. Bu teknoloji, kullanıcının daha iyi duymasını ve iletişim kurmasını sağlıyor. Aynı zamanda Galaxy Buds Pro’yu günlük kullanım için verimli bir araç haline getiriyor.

Daha kusursuz bir Galaxy deneyimi

Galaxy Buds Pro, Galaxy ekosisteminin dâhili bir uzantısı gibi çalışıyor. Samsung’un şimdiye kadar ürettiği en kusursuz bağlantıya sahip kablosuz kulaklıkları olarak dikkat çekiyor. Artık kullanım durumuna göre kablosuz kulaklıklarla Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler arasında otomatik bağlantı geçişi yapılabiliyor. Üstelik bunun için manuel bir ayar yapmaya da gerek yok.  

Galaxy Buds Pro ayrıca diğer Galaxy cihazlarına, özellikle de Galaxy S21’e bağlanarak ses deneyimini yükseltiyor. Kullanıcıyı sahnenin tam ortasına götüren Dolby Head TrackingTM teknolojisiyle desteklenen 360 Derece Ses özelliği sayesinde gerçekçi ve sürükleyici ses kalitesi elde edilebiliyor. Vlogger’lar, Buds Pro ve Galaxy S21 Serisi akıllı telefonlarının mikrofonlarını senkronize ediyor. Bu sayede aynı anda kendi seslerini ve bulundukları ortamın sesini net bir biçimde kaydedebiliyor. Buds Pro ayrıca Oyun Modu özelliğiyle ses gecikme süresini azaltıyor. Galaxy S21’in güçlü performansıyla birleştiğinde, oyun deneyimini bir üst seviyeye yükseltiyor. 

Galaxy Buds Pro 5 dakikalık şarj ile bir saat kullanılabiliyor

Kullanıcılar, pil ömrü konusunda endişe duymadan Galaxy Buds Pro’yu diledikleri şekilde kullanabiliyor. Tamamen şarj olduğunda 8 saatlik çalma süresi elde edilirken kablosuz şarj kutusunda ise 20 saatlik ek yedek güç bulunuyor. Aktif Gürültü Engelleme özelliği kullanılırken dahi 5 saatlik çalma süresi ve kablosuz şarj kutusunda 13 saatlik yedek güç de bulunuyor. Kulaklık, şarjı bittiğindeyse beş dakikalık hızlı şarj ile bir saatlik çalma süresine ulaşıyor.

Yeni şık ve işlevsel tasarım

Galaxy Buds Live’ın yenilikçi ve ikonik biçiminden ilham alan Buds Pro, yenilenmiş ve daha ergonomik bir form faktörüne sahip. Yeni kanal-tipi kablosuz kulaklıkların tasarımı ses kalitesini iyileştirirken kulağa takıldığında daha az çıkıntılı ve daha doğal görünüyor. Bu yeni tasarım ayrıca kulaklıkla kulak arasındaki temas mesafesini kısaltıyor. Daha konforlu bir kullanım sunarak kulak tıkanıklığı hissini en aza indiriyor.

Tüm bunların yanı sıra Buds Pro kullanım esnasında kullanıcının içinin daha rahat olmasını sağlayacak bir özelliğe de sahip. IPX7 su geçirmezlik koruması, Galaxy Buds cihazlarda şimdiye kadar kullanılan en yüksek standartlı su geçirmezlik standardını sunuyor. Ayrıca artık kulaklıkları kaybetme endişesi de geçmişte kalıyor. Galaxy Buds Pro sahipleri, SmartThings Find kullanarak kulaklıklardan herhangi birinin yerini, Bluetooth menzilinde olmadığı ve hatta çok uzakta olduğu durumlarda dahi tespit edebiliyor. Buds Pro atıkların azaltılmasına katkıda bulunmak üzere, yüzde 20 oranında çevre dostu Tüketici Sonrası Malzemeler (PCM) kullanılarak üretiliyor. 

Galaxy Buds Pro satış tarihi ve fiyatı

Galaxy Buds Pro, üç farklı çarpıcı renk seçeneğiyle satışa sunuluyor: Adeta zamanın ötesinden gelen Phantom Black ve Phantom Silver renklerinin yanı sıra Galaxy S21 Serisi’ne çok yakışacak muhteşem güzellikteki Phantom Violet. Buds Pro, 15 Ocak tarihinden itibaren KDV dâhil 1.599 TL fiyatı ile satışta.

İlginizi Çekebilir:

Samsung Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G Sahneye Çıktı  

Samsung ’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S21 Ultra Resmi Olarak Tanıtıldı!

Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra arasındaki farklar neler? Samsung Galaxy S21 serisine ilk bakış:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz