dünya'nın ilk usb-c'li iphone 12 pro max

Dünya’nın ilk USB-C’li iPhone 12 Pro Max ‘i Ebay’de satışa çıktı. Peki bu USB-C’li iPhone 12 Pro Max nereden çıktı? Detaylar haberimizde.

Slovak şirket DEEP, bir Apple iPhone 12 Pro Max’i USB-C bağlantı arabirimiyle tam olarak çalışacak şekilde başarıyla modifiye etti. 2017’den beri söylentiler olsa da tüketiciler uzun süredir Apple’ın iPhone’u USB-C standardına neden geçirmediğini merak ediyor. Sonuçta, iPad ve Mac serileri bu evrensel standardı zaten kullanıyor.

Telefonu açıp Lightning portu ve bağlantı tertibatını çıkardıktan sonra, iPhone 12 Pro Max’e konektöre ev sahipliği yapacak bir muhafaza takılabilmesi için USB-C konektörünün ölçümleri alınıyor. Lightning bağlantı noktasının contasını da çıkardıktan sonra, geride kalan açıklık, bir USB-C bağlantısı için zar zor yeterli geliyor.

Bu arada, farklı bir cihazdan çıkarılan orijinal bir MFi yongası bağlanmış USB-C bağlantı noktası ile bağlantı kablosu tasarlanmış. Bu kablo gerekli lehimler ile cihaza bağlanıyor ve yeni 3D yazıcıdan basılmış muhafaza ile cihaza tekrar monte ediliyor. USB-C fişi neredeyse hep oradaymış gibi gayet iyi gözüküyor.

MFi çipinin yeni yerleşiminin sığması için hoparlör modülünün biraz aşağı alınması gerekiyor. Ayrıca yeni bir pilin de dikkatli bir şekilde yeniden takılmasından sonra, Dünya’nın ilk USB-C’li iPhone 12 Pro Max ‘i yeniden açılmaya hazır.

Cihaz test ediliyor ve tamamen çalışır durumda. iTunes ile çalışıyor, depolama Mac’e bağlanıyor ve USB-C bağlantı noktası üzerinden bir USB-C – C veya USB-A – C kablosu kullanılarak orijinal bir Apple şarj cihazıyla düzgün şekilde şarj oluyor.

Şirketten gelen açıklama ise şöyle: “Birçok iPhone sahibi, Apple’ın iPad Pro veya MacBook’larda olduğu gibi iPhone’larında daha yaygın ve beğenilen USB Type-C bağlantı noktasını kullanmasını uzun süredir bekliyor. Özellikle “PRO” cihazlarının kullanıcıları, işlerinde günlük olarak kullandıkları tüm cihazlar için tek bir kabloyu memnuniyetle karşılayacaktır. Bu isteği kısmen de olsa yerine getirmeye karar verdik ve orijinal Lightning portu yerine USB-C portlu orijinal Apple iPhone cep telefonu sunuyoruz.”

Bu cihaz artık eBay’de mevcut ve isteyen herkes dünyanın ikinci USB-C destekli iPhone’unu satın alabilecek. Açık artırma Perşembe günü başladı ve 6 Mart’ta TSİ 11:00’de sona erecek.

İkinci USB-C’li iPhone

Kasım ayında, İsviçre’den Robotik öğrencisi Ken Pillonel, bir iPhone X’i USB-C bağlantı noktasıyla çalışacak şekilde değiştirmeyi başarmıştı. Cihaz eBay’de 86.001 $’a kazanan teklif sahibine satıldı. Habere buradan ulaşabilirsiniz. Pillonel’in USB-C iPhone X’inin güncellenemediğini, geri yüklenemeyeceğini veya sıfırlanamayacağını belirtmekte fayda var.

Öte yandan DEEP’in modifiye edilmiş iPhone’u, MFi çipini içerdiği için tak çalıştır durumunda gibi görünüyor. DEEP uygulamasının sıfırlanıp sıfırlanamayacağı veya güncellenip güncellenemeyeceği henüz açık değil. Ayrıca modifiye edilmiş iPhone’un hala suya dayanıklı olup olmadığını da merak ediyoruz.

Apple’dan sonunda USB-C bağlantı noktasına sahip bir iPhone görecek miyiz? Söylentiler var ancak henüz bilmiyoruz ama görünen o ki USB-C’li iPhone’ları daha sık göreceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Bosch’tan Almanya’da yarı iletken üretimini büyütmek için yatırım

Konforlu ve Hafif: Logitech G335 kulaklık inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz