Okuma Süresi
3 dakika

Samsung, Integrated Systems Europe’de (ISE) 2022 fuarında, en yeni görüntüleme teknolojisine sahip The Wall’un üç yeni modeliyle ‘Micro LED’ teknolojisinin geleceğine ilişkin ilerlemeleri tanıttı

Samsung, bu yılki Integrated Systems Europe 2022 (ISE) fuarında yüksek çözünürlüklü, geniş ekran formatında modüler Micro LED ekranı ‘2022 The Wall’ serisini tanıttı.  0,63 ve 0,94 piksel aralıklarında sunulan The Wall serisinde 0,63 değeri şimdiye kadar kullanılan en ince piksel aralığı oldu. The Wall ayrıca dünyanın her yerinde ön siparişe açıldı. The Wall,  Micro Led özelliği, 120 Hz yenileme hızı, HDR10/10+ ve LED HDR özellikleri sayesinde Samsung’un bir ekranda sunduğu en ayrıntılı görüntüyü temsil ediyor. The Wall, 110 inç boyutunda 4K ve 220 inç boyutunda muhteşem 8K kalitesine uyumlu farklı ekran boyutlarıyla sunuluyor. Bu çözünürlük özellikleri, içeriğin her saniyesini anında analiz ederken ve gürültüyü ortadan kaldırırken görüntü kalitesini optimize edebilen güçlü Micro AI (Yapay Zeka) işlemciyle destekleniyor.

Ek ayırıcı gerektirmeden tek ekranda tüm görüntüleri tek ekranda dörde kadar eşzamanlı oynatma özelliği

The Wall, ‘Çoklu Görünüm’ özelliği sayesinde dinamik içerik görüntüleme için herhangi bir ek ayırıcı gerekmeksizin, tüm görüntüleri tek bir ekranda dörde kadar eşzamanlı oynatma imkânı sunuyor. Ayrıca, ekrana yerleşik ‘Black Seal Teknolojisi’, dış ışık yansımasını en aza indiren bir film tabakasıyla daha saf siyah renk seviyeleri ve kusursuz bir tuval ortaya koyuyor. The Wall, ayrıca 20 bit işleme sayesinde daha net görüntüler sağlayan, 2.000 nit’lik yüksek parlaklık düzeyine ulaşabilen, olağanüstü bir görüntü kalitesi ve kusursuz bir görüntüleme deneyimi ortaya koyuyor.

 Samsung’un bu yıl Barselona’da tanıtılan The Wall All-in-One modeli ise, 4K 146 inç, 2K 146 inç ve 2K 110 inç olmak üzere üç farklı modelle sunuluyor. Bu muhteşem yeni nesil ekran, yalnızca görüntüleme deneyimine değil, kuruluma da yeni bir soluk getiriyor.  The Wall All-in-One’ın standart çözünürlüğü 16:9 formunda sunuluyor.

The Wall All-in-One’ın en yenilikçi yanı, önceden ayarlanmış bir montaj bölümü ve “Önceden Monte Edilmiş Çerçeve Kitini” içeren kullanışlı kurulum özelliği. Kurulumu, tıpkı normal TV’lerdeki gibi  basitleştiren bu kit, 16:9 form faktörlü ekranın dahili dekoratif çerçevesi ve yerleşik medya oynatıcısı S-box’ı içeriyor, böylece tüm bu ek unsurlara ayrıca masraf yapılmasına gerek kalmıyor.

The Wall All-in-One, duvardan ekrana sadece 49 mm’lik mesafesiyle ve kurulumdan sonra 59 mm ölçülen inceliği ile dikkat çekiyor. Bu ince, çerçevesiz ve kesintisiz tasarım, ayrı bir cihaz olmadan ekranda doğrudan giriş bağlantısı sağlayarak temiz ve kolay bir kurulum sağlıyor. Ek olarak, 20 bit işlemci, Black Seal teknolojisi ve Micro AI İşlemci özelliklerine sahip iki adet 146 inç 4K ekran yan yana kurularak, olağanüstü görüntü kalitesine sahip 32:9 form faktöründe bir duvar görünümü elde edilebiliyor.

 Samsung’dan hibrit eğitim deneyimi için yeni ‘2022 Flip Pro’

 Samsung, eğitim alanına yönelik yenilikçi ürün ve çözümleriyle de hibrit eğitim deneyimleri yaşatmaya devam ediyor.  75 ve 85 inçlik iki büyük modeli bulunan yeni ‘2022 Samsung Flip Pro’, değişen eğitim ihtiyaçlarını karşılıyor. Gelişmiş kullanım kolaylığı ve özelleştirilmiş donanımlarıyla hem öğretmenlere hem de öğrencilere hitap ediyor. Samsung Flip Pro’ya yeni eklenen USB Type-C bağlantısı, entegre video denetimi ve güç (65W şarj) sağlarken, alanında öncü dokunma geciktirme ve çoklu dokunma özellikleri sayesinde, 20 kişiye kadar eşzamanlı kullanım olanağı sunuyor.Yeni sezgisel kontrol paneli, parlaklık kontrol sensörleri ve ön ve arka kısımda yer alan dört ayrı hoparlörüyle, eğitim kurumlarında sınıf deneyimini iyileştirirken, uzaktan veya hibrit öğrenme ortamında sorunsuz bir görüntülü iletişim sağlıyor. Son olarak, SmartView+ sayesinde aynı anda 50’ye kadar cihaz kablosuz olarak ekrana bağlanabilirken,  ekranı 4’e bölecek şekilde çoklu görüntüleme mümkün olabiliyor. Bu da geniş toplantı odaları ve dijital sınıflar için ideal bir kullanım sunuyor. Arka planda sorunsuz bir şekilde çalışan bu teknoloji sayesinde ürünün hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından kullanımını daha kolay hale geliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz