Okuma Süresi
1 dakika
Teknoloji devi Samsung’dan hakkında çıkan işlemci haberlerine yalanlama geldi.
Kısa bir süre önce, Güney Kore’nin en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Samsung’un, bundan sonra tamamen kendisine ait olan işlemciler kullanılacağına dair haberler servis edilmişti. Bugünse şirket yetkilileri bu haberleri yalanlayarak bu alana dair zaten çok fazla birime sahip olduklarını açıkladılar. İşte haberin detayları!

Samsung Hepsini Yalanladı

Bazı Güney Koreli haber kaynaklarına göre, dünyanın önde gelen markalarından birisi olan Samsung’un bundan sonra tamamen kendine ait olan işlemciler kullanacağına dair haberler yayılmıştı. Ancak Samsung, bu haberlerin ardından hiç gecikmeden bu haberlerin gerçek olmadığını duyurdu. Bu alana dair zaten yeterinde çok birime sahip olduklarını söyleyen şirket yetkilileri, bu haberlerden daha saatler sonra şirket ile ilgili popüler bir haber kaynağı olan SamMobile’a ulaştı. SamMobile’a ulaşan yetkililer Güney Koreli haber kaynaklarının kendileri hakkında yaptıkları iddiaları yalanladılar. Yetkililer bu konuda zaten CPU geliştirme ve optimizasyonundan sorumlu birden çok birime sahip olduklarını ve işe alımların sürekli olarak gerçekleştiğini söylediler. Oysa ki Güney Koreli haber kaynakları, Samsung’un, Arm tabanlı işlemcilerden vazgeçerek çekirdekleri de kendilerine ait olan bir işlemci üreteceklerini iddia etmişlerdi. Böylelikle telefonlarıyla tam bir uyum içerisinde çalışacak olan Samsung’un üst düzey performans sunan işlemciler üreterek iPhone’lara karşı büyük avantaj sağlayacakları iddia edilmişti.

Tarih Olarak 2027 Gösterilmişti

Samsung hakkında ortaya çıkan bu iddialara göre, şirketin 2027 yılından itibaren kendilerine ait işlemci kullanmaya başlayacağı söylenmişti. Hatta söz konusu proje için Samsung’un daha önceden AMD için çalışan Rahul Tuli ile anlaştığı da konuşulanlar arasındaydı. Ve her şeyin yolunda gitmesi halinde 2027 yılı itibariyle tamamen kendi üretimi olan işlemcilere geçiş yapabilecekti. Hatta 2025 yılına gelindiğinde firmanın yeni nesil işlemcilere, Arm tabanlı çekirdeklerle geçiş yapılabileceği de konuşulanlar arasındaydı. O zamana kadar da Snapdragon işlemcileri kullanmaya devam edecekti. Ancak sektör için de oldukça önemli olan tüm bu iddialar Samsung tarafından yalanlandı. Eğer tüm bunlar doğru olsaydı, o zaman Samsung Galaxy’ler oldukça güçlü bir hale gelirken, verimlilikleri de maksimum seviyeye ulaşırdı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz