Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung,  ortaya atılan “Samsung Türkiye pazarından çekiliyor” ve “Samsung, Google ile Rekabet Kurulu arasında anlaşma sağlanana dek Türkiye pazarına yeni cihaz getirmeyecek”  iddiaları hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada konunun takip edildiği ve şirketin 2020 planlamalarını sürdürdüğüne yer verildi

Gün içinde ortaya atılan iddiaya göre Samsung’un Google ile Rekabet Kurulu arasında anlaşma sağlanana dek Türkiye pazarına yeni ürün getirmeyeceği iddiasına yönelik açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Samsung iddiaları yalanlayarak 2020 hazırlıklarını sürdürüyor. Buna göre Samsung’un ürünleri 2020’de Türkiye’ye gelecek.

İddia Yalanlandı

“Kamuoyuna Duyuru

Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Samsung Electronics Türkiye”

Rekabet Kurumu Açıklama Yapmıştı

Google’ın Türkiye’deki android cihazlar hakkında Rekabet Kurulu tarafından cezalandırılması ve buna bağlı olarak Google’ın anlaşma sağlanana dek Türkiye’de piyasaya sürülecek yeni cihazlar için Google mobil servisler konusunda anlaşma yapmayacağını açıkladığı kriz konusunda Rekabet Kurumu açıklama yaptı. Açıklamada, Google tarafından yükümlülükler yerine getirinceye dek her gün için ceza kesileceğine yer verildi.

Rekabet Kurumu’nun açıklamasının tam metnini okumak için tıklayınız.

Google’ın bu kararı, Türkiye’deki milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı ilgilendiriyor. Türkiye’de kullanılan her 10 akıllı cihazdan 9’u Android işletim sistemine sahip. Karara göre piyasaya çıkacak yeni Android cihazlarda Google servisleri olmayacak.

Google’ın açıklamasını okumak için tıklayınız.