Huawei DFSK İş Birliği

Huawei, Çin’in en büyük 3’üncü otomobil üreticisi olan ‘DFSK Motors’un geliştirdiği ‘SERES’ ile yüksek performanslı akıllı mobil seyahat çözümleri geliştirmek için iş birliği yaptığını duyurdu. Geleneksel otomobil pazarı modelini tamamen tersine çevireceği ifade edilen iş birliği sayesinde, dünyada ilk defa bir teknoloji markası ve akıllı otomobil markasının uzmanlıklarını birleştirdiği dile getirildi.  

Kısa bir süre önce düzenlenen ‘19. Şanghay Uluslararası Otomobil Sergisi’, iki Çin merkezli teknoloji firmasının iş birliğine sahne oldu. Çin’in en büyük 3’üncü otomobil üreticisi ‘DFSK Motors’un geliştirdiği SERES ile Çinli teknoloji şirketi Huawei, yüksek performanslı akıllı mobil seyahat çözümleri geliştirmek amacıyla kapsamlı bir iş birliği anlaşması imzaladığını duyurdu. İş birliği kapsamında, her iki markanın da birbirlerini besleyerek kullanıcılara yüksek performanslı akıllı mobil seyahat çözümleri sunmak için geliştirdikleri teknoloji, ürün ve kanalları ortak bir havuzda buluşturacağı belirtildi. Bu havuzdan beslenerek geliştirilen ‘SERES SF5 Huawei Smart Selection’ ise iş birliğinin ilk ürünü oldu.  

Huawei DFSK İş Birliği

İş birliğinin duyurusunun yapıldığı basın toplantısında, ‘SERES SF5 Huawei Smart Selection’ın da resmi lansmanı yapıldı. Otomobil, “Yüksek performanslı elektrikli kupe SUV” olarak dünya pazarındaki yerini aldı. Aracın, Mayıs ayından itibaren her iki markanın da satış kanallarında yer alacağı dile getirildi. Aktarılan detaylara göre; endüstri lideri menzil uzatıcı teknolojisi ve Huawei’nin gelişmiş akıllı ara bağlantılı sistemine sahip olan yeni otomobil, kullanıcıların sürüş deneyimlerini mükemmelleştirmeyi hedefliyor. Geleneksel otomobil pazarı modelini tamamen tersine çevireceği ifade edilen bu iş birliği sayesinde, dünyada ilk defa bir teknoloji markası ve akıllı otomobil markası uzmanlıklarını birleştiriyor. Yeni otomobile; SERES Deneyim Merkezi, resmi SERERS APP, Huawei Deneyim Mağazası ve HuaweiMall’dan ulaşılabiliyor. 

‘SERES SF5 Huawei Smart Selection’ Teknik ve Donanım Özellikleri 

Huawei Smart Selection SF5 Özellikleri

Paylaşılan diğer bilgilere göre; otomotiv sektöründe yeni enerji teknolojilerine imza atan SERES ile teknoloji devi Huawei, iş birliği aracılığıyla sahip oldukları inovatif genlerini ortak paydada buluşturuyor. “Önce Müşteri, Önce Kalite” anlayışı ile temelleri atılan iş birliğinin, her iki markanın da inovatif çalışmalarına yön göstereceği belirtiliyor.  

‘SERES SF5 Huawei Smart Selection’ otomobil modelinin teknik ve donanım özellikleri ise şu şekilde: 

 • Ortak Hump Akıllı Uzatılmış Menzilli Sistemi 
 • SERES SEP200 motor + HuaweiDriveONE üçü bir arada elektrikli sürüş sistemi 
 • Çift motorlu akıllı dört sürüşlü kombinasyonunu kullanır. 
 • Farklı sürüş koşullarına göre en iyi enerji iletimi 
 • Enerji tüketimi, güç, NVH dengesi 
 • NEDC kapsamlı seyir mesafesi 
 • 4.68 saniyede 0-100 km/sa ve 1.99 saniyede 0-50 km/sa olan yüksek performans 
 • Tüm teknolojik fonksiyonları destekleyen HUAWEI HiCar çözümü 
 • Araç içi ve dışındaki uygulamalar arası sorunsuz bağlantı 
 • İnteraktif ses kontrolü 
 • HUAWEI SOUND üç boyutlu çevresel ses sistemi 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei Band 6 Türkiye’de Satışa Çıktı

Huawei’den Elektrikli Otomobil Geldi: Cyrus Smart Selection SF5!

Huawei ’nin Yeni Amiral Gemisi Dizüstü Bilgisayarı MateBook X Pro 2021 Türkiye’de Satışa Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz