Tripadvisor Uygulamasında Otel, Restoran Tavsiyeleri

Pandemi süreci her ne kadar seyahatlerimizin önünde bir engel olsa da, bu günlerin geçeceğiniz ve yeniden özgürce tatillere gideceğimizin farkındayız. Covid-19 riskinin ortadan kalkmasıyla birlikte belki yeni ülkeler belki de yeni şehirler keşfedeceğiz. İşte bu seyahatlerinizde kullanabileceğiniz bir mobil uygulamayla karşınızdayız. Hem nasıl kullanacağınızı anlattığımız hem de artıları ve eksileriyle birlikte değerlendirdiğimiz Tripadvisor uygulamasını sizler için inceledik. İşte; ‘Tripadvisor nedir’? ‘Tripadvisor nasıl kullanılır’? ‘Tripadvisor  uygulamasında otel, restoran tavsiyeleri’. ‘Tripadvisor seyahat oluşturmak’. ‘Tripadvisor avantajları’. 

Deneyimini paylaşan kullanıcıların yorumlarını da inceleyerek yer verdiğimiz Tripadvisor uygulaması haberimizin devamında. ‘Tripadvisor nedir’? ‘Tripadvisor nasıl kullanılır’? ‘Tripadvisor uygulamasında otel, restoran tavsiyeleri’. ‘Tripadvisor seyahat oluşturmak’.  ‘Tripadvisor avantajları’. 

Tripadvisor Nedir? 

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

Tripadvisor, gittiğiniz şehir veya ülkelerde size gezebileceğiniz en güzel ve en popüler yerleri, kalabileceğiniz en iyi otelleri ve yemek yiyebileceğiniz en iyi mekanları gösteren bir mobil uygulamadır. Burada, gezeceğiniz yerle ilgili kullanıcı yorumlarını takip ederek de en uygun ve en iyi vakit geçirebileceğiniz tavsiyelere ulaşabilirsiniz. Genellikle kullanıcıların beğendiği bir uygulama olan Tripadvisor, tatillerinizi planlarken size rehber olmayı vadediyor. Peki; ‘Tripadvisor nasıl kullanılır’? ‘Tripadvisor uygulamasında otel, restoran tavsiyeleri’. ‘Tripadvisor seyahat oluşturmak’. ‘Tripadvisor avantajları’. 

Tripadvisor Nasıl Kullanılır? 

Tripadvisor Seyahat Oluşturmak

 

Tripadvisor uygulamasında, Google, Facebook veya e-posta hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. Öncelikle uygulamaya kaydoluyorsunuz. 

Tripadvisor Seyahat Oluşturmak

E-posta bilginizi giriyor ve bir şifre oluşturuyorsunuz.  

Tripadvisor Seyahat Oluşturmak

Daha sonra adınızı ve kullanıcı adınızı giriyorsunuz. Kullanıcı adınız, gezginlerin sizi aramasına yardımcı olacak adınızdır. Yaşadığınız yeri de ekleyebilir veya daha sonrası için atlayabilirsiniz.  

Tripadvisor Seyahat Oluşturmak

Tripadvisor uygulamasında ana sayfaya geldiğinizde oteller, yapılacak şeyler, restoranlar, kiralık yazlıklar, uçak biletleri, seyahat forumları seçeneklerini görecek ve önerilerle karşılaşacaksınız. Üstte gördüğünüz ‘nereye’ yazısına dokunarak da nereye gideceğinizi girebilir ve o yerdeki en iyi oteller, en iyi gezilebilecek yerler, en simgesel ve çekici yerler gibi bilgileri, önerileri görebilirsiniz. 

Tripadvisor Uygulamasında Otel, Restoran Tavsiyeleri 

Tripadvisor Seyahat Oluşturmak

Örneğin; gitmek istediğimiz ülkeyi Fransa olarak giriyoruz. Buraya Türkiye’de bir şehir de girebilirsiniz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi, Fransa’da gidebileceğimiz en iyi yerler, en iyi restoranlar listeleniyor. Bununla birlikte, ekranda aşağılara indiğimizde Fransa’yı gezen kullanıcıların paylaştığı fotoğrafları görebiliyoruz. 

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

Bu kez gitmek istediğimiz yere Türkiye’den bir şehir yazıyoruz ve o bölgeyle ilgili en iyi oteller, restoranlar, gezilecek yerler, yemek için uygun yerler ekranımızda listeleniyor. Ayrıca, yine buraya gidenlerin paylaştığı fotoğraflar da karşımıza çıkıyor. Üstte gördüğünüz uçak, ev, yatak, mesaj gibi ifadelere dokunduğumuzda ise sadece en iyi otelleri, en iyi kiralık yazlık evleri, en iyi restoranları görebiliyoruz. Uçak ifadesine geldiğimizde uçak bileti alıyoruz. Mesaj ifadesi ise foruma yönlendiriyor. 

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

İzmir’de en iyi restoran tavsiyeleri arasından bir restoran seçiyoruz ve fotoğrafta gördüğünüz gibi iletişim numarası bilgisine de ulaşabiliyoruz. Aynı zamanda yol tarifi alabiliyoruz. Bazı restoranlarda uygulama üzerinden rezervasyon da yaptırabiliyorsunuz. 

Tripadvisor Nasıl Kullanılır? 

Aynı şekilde herhangi bir tavsiye edilen oteli seçtiğimizde ise sitedeki indirimli fiyatını, konumunu, otelin özelliklerini, oda özelliklerini görebiliyor, kısaca pek çok konuda fikir sahibi olabiliyoruz.  

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

‘Seyahatler’ seçeneğine geldiğinizde yaptığınız seyahatler burada listelenecektir. Aynı zamanda kaydettiklerinizi, rezervasyonlarınızı ve son incelediklerinizi de burada görebilirsiniz. ‘Gelen kutusu’ seçeneği ise mesajlara yönlendirecektir. 

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

‘Ben’ seçeneğine dokunduğunuzda profilinize geleceksiniz. Buradan profilinizi düzenleyebilir, takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi görebilirsiniz. Etkinlik akışınız da karşınıza gelecektir.  

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

Ana sayfada ve profilde karşınıza çıkan ‘+’ ifadesine dokunduğunuzda fotoğraf paylaşabiliyor, yorum yazabiliyor ve seyahat oluşturabiliyorsunuz.  

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

Yorum yazmak için fotoğrafta gördüğünüz gibi bir restoran, gezilecek yer, otel arayıp oraya deneyiminizi, yorumunuzu yazabilirsiniz.  

Tripadvisor Seyahat Oluşturmak

Tripadvisor Nasıl Kullanılır?

Seyahat oluşturmak için seyahat adını yazıyor ve ‘oluştur’ yazısına dokunuyorsunuz. ‘Seyahatler’ seçeneğine gittiğinizde de oluşturduğunuz seyahati göreceksiniz. Ayrıca özel seyahatler, herkese açık seyahatler de oluşturabilirsiniz. Burada seyahatinizin üzerine dokunduğunuzda tarih ekleyebilir, arkadaşlarınızı davet edebilir, düzenleyebilirsiniz.  

Tripadvisor uygulamasında aldığınız en iyi yerler önerilerinde yorumları da incelemeniz sizin için bir avantaj olacaktır. Böylece gideceğiniz şehirde veya ülkede yapacağınız konaklama, restoran seçimlerinde bir sürpriz yaşamazsınız. Fotoğrafta gördüğünüz gibi İzmir’de gezilecek en iyi yerlerde bir mekanın yorumlarını okumak istedim ve daha önce giden, gezen kullanıcıların yorumları karşıma çıktı.  

Tripadvisor Avantajları 

Tripadvisor uygulaması seyahat öncesinde kesin ve net bir planı olmayanlar için gidecekleri yerle ilgili öneriler alabilmeleri açısından oldukça avantajlı bir uygulama. Uygulamanın eksiklikleri arasında yurt dışı önerilerinin yurt içi önerilere kıyasla daha az olması yer alıyor. Böyle bir uygulamada yurt dışı tavsiyeleri de çeşitli olmalıydı. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında ise genel olarak beğenildiğini ve uzun zamandır kullanıldığını görüyoruz. Beğenmeyen ve tavsiye etmeyen kullanıcılar da söz konusu. Fakat neden beğenilmediğine dair net bir yorum yok, daha çok yorumların en az 200 karakterle yapılmasını eleştirdiklerini görüyoruz. Gideceğiniz şehir veya ülkeye dair fotoğrafları uygulamada elbette en güzel haliyle görüyorsunuz. Dolayısıyla bu noktada diğer kullanıcıların o bölgeyle ilgili kendi gezilerinden fotoğraf paylaşmalarının önemi burada ortaya çıkıyor. Böylece her zaman olmasa da gezeceğiniz yerle ilgili en gerçekçi fotoğrafları görmüş oluyorsunuz.  

Tripadvisor Ücretli mi? 

Tripadvisor tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Hiçbir abonelik gerektirmeden kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir. 

Tripadvisor uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Google, Kişiselleştirilmiş Reklamlar Gösterilmesini Sağlayan Çerezleri Kullanmayı Bırakıyor 

Bitcoin, Tekrar 40 Bin Dolar Barajını Aştı! 

Instagram TikTok’taki Gezinme Yöntemini Hikayeler Bölümünde Test Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz