Snapchat, Spotlight ismini verdiği yeni bir özelliğini kullanıcı beğenisine sundu. Snapchat’in bünyesine eklediği yeni özellik TikTok’a oldukça benzer bir deneyimi kullanıcıya sunacak. 

TikTok’a rakip olmak için bünyesine yeni bir özellik ekleyen bir platformumuz daha var. YouTube ve Instagram’ın ardından Snapchat’te Çin merkezli sosyal medya uygulamasına rakip olmaya karar veren platformlar arasında yerini aldı. Özellikle ülkemizde eski popülaritesini pek bulamayan Snapchat, bünyesinde bulunan kullanıcılarını memnun etmeye ve onlara yeni özellikler sunarak deneyimlerini olumlu yönde artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bu bağlamda, kullanıcılarına yeni bir özellik daha sunduğunu açıkladı. 

Snapchat Spotlight özelliği

Snapchat’in kullanıcı hizmetine açtığı yeni özellik Spotlight ismiyle anılıyor. Kullanıcılar bu yeni özellikle birlikte tıpkı Instagram Reels ve TikTok’ta olduğu gibi videolarını düzenleyebilecek ve paylaşabilecek. Ancak şirketin yeni özelliği, sadece takip edilen kişilerin değil tüm Snapchat kullanıcılarının paylaştığı videolardan oluşacak. Yani Spotlight bölümünde popüler videolar ve takipçi sayısı fazla olan kişiler değil tüm kullanıcıların videoları görülecek.

Snapchat’in Spotlight özelliğini kullanmak oldukça basit olacak. Kullanıcılar video Snap’lerini oluşturduktan sonra gönder butonuna tıklayıp ekranın en üst tarafında bulunan Spotlight seçeneğini seçecek. Daha sonra ise videolar kullanıcıların dilediği şekilde düzenlenebilecek.  

Kullanıcıların düzenledikleri Spotlight videoları Snapchat tarafından manuel olarak seçilecek. Bu noktada platform topluluk kurallarını öne alacak ve videoları bu kıstasla yayına alacak. Yani Snapchat’ta yanıltıcı içerikler ya da komplo teorileri yer almayacak.

Snapchat yeni özelliğini kullanan kullanıcılarına günde 1 milyon dolar para hediyesi vereceğini de duyurdu. Bugünden itibaren başlayan bu para ödülü yıl sonuna kadar devam edecek. Spotlight’a Snap’i kabul edilen tüm kullanıcılar söz konusu paradan payını alacak. Bu pay ise Spotlight Snap’inin izlenme sayısına göre belirlenecek.

Snapchat kullanıcılarının Spotlight’a Snap göndermek için hesaplarının açık olması zorunluluğu getirilmedi. Ancak katılımcıların en az 16 yaşında olması gerektiği bilgisi paylaşıldı. Şirket Spotlight özelliğini ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda, Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya ve Fransa’da kullanıma sunuldu. Özelliğin kısa süre sonra Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Snapchat’te Sounds on Snapchat Özelliği ile Snap’lere Müzik Eklenebilecek

Instagram ve Messenger, Bünyesine Kaybolan Mesaj Özelliği Ekliyor 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz