Ana Sayfa Dijital Snapchat’te Sounds on Snapchat Özelliği ile Snap’lere Müzik Eklenebilecek

Snapchat’te Sounds on Snapchat Özelliği ile Snap’lere Müzik Eklenebilecek

0
1541

Snapchat, bünyesine Sounds on Snapchat isimli yeni bir özelliği eklediğini duyurdu. Kullanıcıların çektiği snap’lere müzik eklenmesine olanak tanıyan yeni özellikle şu an için sadece iOS ekosisteminde kullanılabiliyor.

Kullanıcıların birbirlerine anlık olarak fotoğraf, yazılı metin ve video gönderebildiği uygulama Snapchat popülaritesini kaybetmiş olsa da platforma yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket, halihazırda bünyesinde bulunan kullanıcılara yeni özellikler sunarak, daha iyi bir Snapchat deneyimi yaşatmaya çalışıyor. Bu bağlamda Snapchat’e yeni bir özellik daha eklendi. Çekilen snap’lere müzik eklemeye olanak tanıyan yenilikle uygulama biraz da olsa TikTok’a benzemiş oldu. 

Snapchat’in kullanıcılara sunduğu Sounds on Snapchat özelliği, şu an için sadece iOS ekosistemine geldi. Android kullanıcıları için henüz sunulmayan özelliğin yakın zamanda Android ekosistemi için de sunulabileceği düşünülüyor. Ancak bu durum için yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Kullanıcılar Sounds on Snapchat özelliğini kullanarak, çektikleri snap’lere müzik ekleyebiliyor. Bunun yanı sıra, özellik ile çekilen snap’ler istenirse doğrudan mesaj olarak gönderildiği gibi istenirse de hikaye olarak paylaşılabiliyor. Snapchat, yaptığı açıklamada Sounds on Snapchat özelliği için milyonlarca lisanslı müziğin bulunduğunu ve kullanıcıların istedikleri müzikleri kullanabileceklerini belirtiyor.

Snapchat’in özelliği, Instagram’da olduğu gibi kullanılabiliyor. Kullanıcılar çektikleri snap’lere müzik ekleyebiliyor ayrıca müziklerle alakalı detayları da takipçileriyle paylaşabiliyor. Bunun yanı sıra Snapchat kullanıcıları, snap’lerine Spotify, Apple Music ya da SoundCloud gibi platformlar üzerinden erişim sağlayıp, müziklerin tamamını dinleyebiliyor. Şirket bu özellikle, yeni şarkıların ve müziklerin keşfedilmesini kolayştırmış oluyor.

Snapchat’in bünyesine eklediği Sounds on Snapchat özelliğinin bir diğer güzel yanı ise, kullanıcının snap’lerine eklediği müziğin kullanıldığı diğer içeriklere de ulaşılabiliyor olması oldu. Bu bağlamda şirket, TikTok’a tamamen benzemekten kendisini geri çekmeyi başarıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirleriyle daha fazla etkileşime girip yeni farklı içeriklere daha kolay ulaşılabilecek.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Snapchat’in kaybolan mesaj özelliğini test ediyor

TikTok, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz