Uçuş Simülasyon Oyunları

Uçuş simülasyon oyunları, oyun tutkunlarının ilgi gösterdiği türler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bu oyun türü 80’li ve 90’lı yıllardan bugüne kadar oyun piyasasında bulunuyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak hem yeni çıkış yapan hem de geçmişten günümüze yenilenerek gelen en iyi uçuş simülatörü oyunlarını sizler için listeledik. İşte; ‘En iyi uçuş simülatörü oyunları.’ ‘Uçuş simülasyon oyunları.’ ‘Uçuş simülasyon oyun önerileri.’ ‘En gerçekçi uçuş simülatör oyunları.’

Oynarken keyif alacağınız en iyi 10 uçuş simülatörü oyunları yazımızın devamında. İşte; ‘En iyi uçuş simülatörü oyunları.’ ‘Uçuş simülasyon oyunları.’ ‘Uçuş simülasyon oyun önerileri.’ ‘En gerçekçi uçuş simülatör oyunları.’

En İyi Uçuş Simülatörü Oyunları

Uçuş Simülasyon Oyunları

  • FlightGear Flight Simulator
  • IL-2 Sturmovik
  • X-Plane 11
  • Digital Combat Simulator
  • War Thunder
  • Real Flight RF9 Flight Simulator
  • Microsoft Flight Simulator
  • Ace Combat 7: Skies Unknown
  • Freespace 2
  • Combat Flight Simulator Serisi
FlightGear Flight Simulator

Uçuş Simülasyon Oyunları

En gerçekçi uçuş simülatör oyunları listemizde ilk sırada FlightGear Flight Simulator yer alıyor. Piyasaya çıkış tarihi 1997 olan oyun, günümüze kadar FlightGear projesi tarafından geliştirilmeye devam etti. Açık kaynaklı, çok platformlu, ücretiz bir oyun olan Flight Simulator, yeni haritalar ve uçaklarla güncelleniyor.

IL-2 Sturmovik

Uçuş Simülasyon Oyunları

Listemize IL-2 Sturmovik ile devam ediyoruz. Aksiyonu bol bir oyun olan IL-2 Sturmovik’de ikinci Dünya Savaşı döneminden kalma uçakları kullanıyorsunuz. Bir nevi oyuncuları tarihe götüren oyun, hem uçakları kullanma hem de buradaki silahlarla savaşma deneyimini yaşatıyor.

X-Plane 11 

Uçuş Simülasyon Oyunları

X-Plane 11, hem PC’de hem de mobil platformlarda oynayabileceğiniz en iyi uçuş simülasyon oyunlarından biridir. Gelişmiş grafikler ve gerçekçi kontroller sunan oyunda, rotanın her detayını seçebiliyor, uçuşunuzu kişiselleştirebiliyorsunuz. Havaalanını istediğiniz gibi seçebildiğiniz X-Plane 11 aynı zamanda, uçuş eğitimlerinde de kullanılıyor. Listemizdeki diğer oyuna geçmeden önce ayrıntılı ve gerçekçi tasarımı ile kaliteli deneyim yaşayacağınız oyunlardan olduğunu bir kez daha eklemekte fayda var.

Digital Combat Simulator

Uçuş Simülasyon Oyunları

IL-2 Sturmovik gibi savaş uçuş simülasyon oyunlarından biri de Digital Combat Simulator. 2008’de piyasadaki yerini alan oyunda, uçağı nasıl kullanacağınızı öğrenmek önemli. Çünkü, modern uçaklarla birlikte son teknoloji silahları kullanıyorsunuz. Oyunun oynanışı ise seçtiğiniz uçağa ve konuma bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bununla birlikte oyundaki görevler dışında kendi oluşturduğunuz görevleri de oynayabiliyorsunuz.

War Thunder

Uçuş Simülasyon Oyunları

War Thunder bir savaş uçağı simülasyonu sağladığı için listemizde yerini alıyor. Fakat oyunun bir uçuş simülatöründen ziyade savaş oyunu olduğunu belirtmek gerek. War Thunder’de İkinci Dünya Savaşı ve soğuk savaş dönemine gidiyorsunuz. 1800’den fazla uçak, tank, savaş helikopterleri, savaş gemisi gibi çeşitli muharebe araçları bulabileceğiniz oyunda, çok oyunculu ve tek oyunculu modlar yer alıyor. Oyunda bulunan muharebe araçlarından birini seçerek savaşa katılıyorsunuz.

Real Flight RF9 Flight Simulator

Uçuş Simülasyon Oyunları

Listemizin sonuna gelirken Real Flight RF9 Flight Simulator ile devam ediyoruz. RC uçuş simülasyon oyunu olan Real Flight RF9 Flight Simulator, 170’den fazla farklı uçak, helikopter, insansız hava araçları gibi seçenekler sunuyor. Mekan düzenleme seçeneklerinin de bulunduğu oyun, gerçekçi bir deneyim yaşatıyor.

Microsoft Flight Simulator

Uçuş Simülasyon Oyunları

Hedef kitlesini genişleten Microsoft Flight Simulator’ün diğer uçuş simülasyon oyunlarına kıyasla daha zor olduğunu belirtmekte fayda var. Diğer yandan 1982’de piyasadaki yerini alan oyun, bugüne kadar kendini yenileyerek adından söz ettirmeye devam ediyor. Dolayısıyla uçuş simülasyon oyun türünün temsilcisi diyebiliriz. 2020 yılının da en iyi simülasyonlarından olan Microsoft Flight Simulator, başarılı grafikleriyle oyunculara gerçekçi bir deneyim yaşatıyor. Oyunda, kendi uçaklarınızı tasarlayarak dünyayı geziyor ve belli görevleri yerine getiriyorsunuz.

Ace Combat 7: Skies Unknown

Uçuş Simülasyon Oyunları

2019’da geliştirilen Ace Combat 7: Skies Unknown, serinin dördüncü ve beşinci oyunlarında yaşanan olaylardan sonrasını konu alıyor. Oyun, Ace Combat evrenindeki Osean Federation ve Kingdom of Erusea arasındaki savaşı hikâyesine taşıyor. Kaliteli grafikleri ve birbirinden güzel müzikleri ile keyifli bir oyun deneyimi yaşatan Ace Combat 7’nin yeni nesil bir savaş uçağı simülatörü olduğunu söyleyebiliriz.

Freespace 2

Uçuş Simülasyon Oyunları

Tek oyunculu modla oynanan Freespace 2, 1999 yılında çıkış yapan kült oyunlardan biridir. Freespace 2’de oyuncular, 2367 yılına gidiyor ve ilk hikâyede kaldıkları yerden devam ediyorlar. Oyunun birincisini oynamayanlara da hikâyeyi özetleyerek başlayan Freespace 2’de farklı ırklarla savaşıyorsunuz. Göreceğiniz tüm silah ve gemiler hakkında teknik bilgileri alabileceğiniz bir kütüphanenin bulunduğu oyunda görevler de oldukça akıcı ilerliyor.

Combat Flight Simulator Serisi

Uçuş Simülasyon Oyunları

Uçuş simülasyon oyun önerileri listemizi Combat Flight Simulator serisi ile sonlandırıyoruz. Savaş uçuş simülasyon oyunlarından olan Combat Flight Simulator serisi, 1998, 2000 ve 2002’de piyasaya çıkış yaptı. Altı farklı mod içeren oyunda çoklu oyuncu seçeneği de yer alıyor. Aynı zamanda Combat Flight Simulator’ün Microsoft Flight Simulator serisine bağlı yan seri olduğunu da belirtelim.

İlginizi Çekebilir:

5 SAAT ARALIKSIZ OYNADIK! Redmi Note 10S PUBG Testi (Video)

PUBG 13.2 Güncellemesi, Konsollar için Yayınlandı

Lazer teknolojili kablosuz süpürge: Dyson v15 detect inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz