Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter DM ’e Yeni Özellikler Ekliyor: Toplu ve Doğrudan Mesaj Gönderme

Twitter DM ’e Yeni Özellikler Ekliyor: Toplu ve Doğrudan Mesaj Gönderme

Twitter, mesajlara ekleyeceği yeni özellikleri duyurdu. Twitter Support tarafından yapılan açıklamalarda yeni güncelleme ile kullanıcılara; DM ‘de birden çok kişiye doğrudan mesaj gönderme ve mesajların kaydırılması gibi özellikler sunacak. 

Sosyal medya platformu Twitter, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket Twitter’dan yapmış olduğu yeni bir açıklamayla yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını ve kullanıcılara mesajlarla ilgili yenilikler sunacağını açıkladı. 

Toplu ve doğrudan mesaj gönderme

Twitter’in ekleyeceği değişiklikler arasında, yanlışlıkla bir grup sohbeti başlatmadan birden fazla kişiye ayrı konuşmalarda doğrudan mesaj gönderme yeteneği yer alıyor.  Twitter’ın yeni özelliği bir tweet’i 20’ye kadar ayrı DM görüşmesinde paylaşma imkanı veriyor. Twitter’ın kullanıcılarına sunacağı yeni özellik ilk olarak Twitter’ın iOS sürümü ile web sürümüne eklenecek. Şirket yakın zaman sonra ise Android ekosistemine yeni özelliğini ekleyecek.

Twitter DM ‘de mesajlar tarihe göre sıralanacak

iOS kullanıcıları için Twitter, DM’e filtreleme özelliği de ekleyecek. Artık bir DM görüşmesindeki her mesajı tarih ve saat ile damgalamak yerine, mesajlar güne göre gruplandırılacak. Twitter, bunun “zaman damgası dağınıklığını azaltacağını” söylüyor. Ayrıca iOS kullanıcıları yakında “tepki ekle” düğmelerine yalnızca çift dokunarak değil, bir mesaja uzun süre basarak da erişebilecekler.

Android kullanıcılarının ise bu son iki özelliğe erişmek için beklemesi gerekecek. Ancak iOS kullanıcıları ile birlikte bir DM konuşmasında hızlı kaydırma ve aşağı ok düğmesine basarak en son mesaja geri dönme olanağına sahip olacaklar.

Twitter, geçtiğimiz birkaç ay içinde COVID yanlış bilgilerini bildirmek için yeni bir süreç daha başlattı. Ayrıca diğer uygulamaların Spaces sesli sohbetlerini işaret etmesini kolaylaştırmak için API’sine bir güncelleme getirdi. Ayrıca yazı tipinde bir değişiklik dahil olmak üzere birçok yeni özellik ekledi. Yeni DM özelliklerine ek olarak, şirket, kullanıcıların Twitter kullanıcılarının Revue haber bültenlerine doğrudan bir Twitter profilinden abone olmalarını kolaylaştıracak bir özelliği test ettiğini de duyurdu. 

İlginizi Çekebilir:

Jack Dorsey: “Bitcoin, Twitter Geleceğinin Büyük Parçası Olacak!”

Twitter, Fleets Özelliğini 3 Ağustos’ta Rafa Kaldırıyor!

Twitter, ‘Güvenilir Arkadaşlar’ İsimli Bir Özelliği Test Etmeye Başladı! 

Sana Özel Gürültü Engelleme Yapan Kablosuz Kulaklık: Huawei FreeBuds 4 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR