snapdragon 8 gen 1+

Qualcomm tarafından gelen en güçlü yonga setinin daha da güçlü versiyonu Snapdragon 8 Gen 1+ Mayıs ayında mı tanıtılacak? Detaylar haberimizde.

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti duyurulduğundan beri, Samsung’unki yerine TSMC’nin 4nm mimarisi kullanılarak yapılacak olan efsanevi bir “+” versiyonu hakkında söylentiler dolaşıyor. Bu durum Snapdragon 8 Gen 1+ hakkında birçok spekülasyona yol açtı. TSMC’nin 4nm sürecinin geniş çapta daha verimli olduğu kabul ediliyor, bu da Plus olmayan kardeşine göre aşırı ısınmaya ve performansını kısmaya daha az eğilimli olacağı anlamına geliyor..

Genellikle güvenilir haberleriyle ön palana kaynaktan gelen haberlere göre yeni yonga seti Mayıs ayında resmi hale gelecek. Bu tarih özellikle Snapdragon 8 Gen 1+’tan güç alan cihazların hemen akabinde duyurulabilmesini sağlayacağı için makul gözüküyor. Bu nedenle, eğer haber doğruysa, ilk 8 Gen 1+ telefonların Mayıs ayının sonundan önce ve Haziran ayında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Birinci aşama müşteriler listesinde Lenovo ve Motorola, OnePlus ve Xiaomi yer alıyor.

Snapdragon 8 Gen 1’in model numarası SM8450, görünüşe göre 8 Gen 1+ da SM8475 olarak adlandırılacak. Bu isimlendirme de Qualcomm’un 8 Gen 1+ ile kesinlikle kardeşine kıyasla gözle görülür bir geliştirme olmasını beklediğini gösteriyor.

Yeni 7 serisi çipler de yaklaşık olarak aynı zamanda piyasaya sürülecek. Tüm yonga setleri yani 8 Gen 1+ ve 7 serisi çipler, test ve ürün lansman hazırlıkları için hali hazırda akıllı telefon üreticilerinin elinde.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Flip4 Snapdragon 8Gen1 ile gelecek

Honor 50 inceleme – Honor’un ilk bağımsız telefonu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz