Dünyanın en popüler teknoloji markalarından birisi olan Apple’ın, sonunda beklenen etkinliği WWDC 2023 için geri sayım başladı. bugün akşam 20.00’de başlayacak olan etkinlikte karma gerçeklik gözlüğü, yeni işletim sistemleri ve daha yeni bir çok ürünün tanıtıma sunulacağı düşünülüyor. 

Apple, WWDC 2023 etkinliğinde yeni işletim sistemlerinin yanı sıra karma gerçeklik başlığı gibi bazı yeni ürünlerini de tanıtmak istiyor. Her yıl düzenlenen WWDC etkinliğinin bu yılki programı ise bugün saat 20.00 itibariyle başlıyor. Etkinlikte tam olarak nelerin tanıtılacağına dair Apple’dan herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak yapılan tahminler ve önemli kaynaklar doğrultusunda elde edilen bilgiler kapsamında ekinlik hakkında detaylar bir şekilde gün yüzüne çıkarıldı. İşte detaylar!

iOS 17, macOS 14, Reality Pro ve Başka Bazı Modeller WWDC 2023 Etkinliğinde Buluşuyor

Dünya Geliştiriciler Konferansı olarak da tanımlayabileceğimiz WWDC 2023, bilindiği gibi her yılın Haziran ayında yapılıyor. Bu yılda aynı tarihler arasında gerçekleşecek olan Apple WWDC 2023 etkinliğinde yeni işletim sistemleri ile birlikte üç yeni cihaz da tanıtıma çıkacak. Rakipleri ile kıran kırana bir rekabete giren Apple, konu karma gerçeklik konusuna gelince rakiplerine kıyasla karma gerçeklik dünyasına oldukça geç adım atıyor. Bu konuda geç kalma nedenine bakıldığında ise pandemi sürecinden çip krizine gelene kadar oldukça önemli erteleme nedenleri bulunuyor. Ayrıca ürettiği ürünlerde her zaman en iyisi olmayı hedefi haline getiren Apple, Reality Pro’nun işletim sistemin de de xrOS kullanabilir. Dahası şirket, “xrProOS”,“realOS”, “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” gibi isimlerin isim haklarını ise çoktan satın aldı.

WWDC 2023 Üzerine Tahminler

Apple WWDC 2023’te tanıtımının gerçekleştirileceği düşünülen ürünlerden birisi de 15 inçlik MacBook Air. Büyük ekranlı bir seçenek olması beklenen ürün hakkında bugüne kadar birçok bilgi sızdı. Bunlara dayanarak yeni 15 inçlik MacBook Air’in daha büyük bir ekran seçeneğine sahip olması bekleniyor. Ancak ürünün sahip olacağı işlemci hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Bunun yanı sıra etkinlikte akıllı telefon, tablet, Apple Watch, Apple TV ve MacBook’larda kullanılan sistemlerinin güncel halleri de tanıtılabilir. iOS, iPadOS ve macOS gibi ürünlerde büyük değişiklikler beklenmese de kullanıcıların beğenisine sunulacak birçok yeni özellik mevcut olacak gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz