sony-pedofili
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı George Cacioppo, kendisine karşı yapılan pedofili suçlamaları ardından şirketten kovuldu.

Pedofililileri hedef alan People vs Preds adındaki YouTube kanalı, Sony Kıdemli Başkan Yardımcısı George Cacioppo’nun 15 yaşındaki bir çocukla buluşma ayarladığını iddia etti. İddiaların ardından ortaya çıkan kanıtların ardından Cacioppo, Sony’den uzaklaştırıldı.

YouTube içerisinde yayınlanan videoda, kendisini 15 yaşında bir çocuk olarak tanıtan ekip, Cacioppo’nun evine giderek kendisinin “Jeff” takma isimli bu çocuk ile buluşma planladığını söylüyor. Cocioppo, kendisinin kameraya alındığını gördüğü anda eve kaçarak kapıyı kapatıyor.

sony-george-cacioppo-teknosafari

Ayrıca People vs Preds isimli kanal, Cacioppo ile buluşmadan önce kendisi ile Grindr uygulaması üzerinden ayrıntılı konuşmalar yaptığını açıkladı. Bu konuşmaların ekran görüntülerini halka açık olarak yayınlayan ekip, platformda birçok fotoğraflı içeriğin de bulunduğunu gösterdi.

Olayın ardından Sony, internette yaptığı açıklamalarda durumun farkında olduklarını ve söz konusu çalışanın işine son verildiğini açıkladı. Ayrıca şirket, YouTube kanalında paylaşılan kanıtların resmi yetkililere de iletildiğini paylaştı.

Sony, durumun ardından hızlı bir şekilde işlem alarak takipçilerinin beğenisini kazanırken, Cacioppo’nun ‘muhtemelen’ tüm kariyeri bitmiş oldu. Twitter üzerinde kendisine çok ağır yanıtlar gelen Cacioppo, sosyal medya hesaplarını kapattı. Konu hakkında resmi birimlerin ne gibi bir işlemde bulunduğu ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

İTÜ Big Bang Startup etkinliği ile girişimciler, 458 milyon TL ödül ile buluştu

Apple Music 2021 yıl sonu listeleri paylaşıldı

Oppo Reno 7 serisi, 15 dakikada tamamen tükendi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz