Okuma Süresi
2 dakika

Sony’nin popüler PlayStation oyunlarını mobil cihazlara getirmek istediği ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre, şirket Uncharted ve God of War gibi popüler oyun serilerini mobile getirmek için çalışmalara başladı bile. 

Japonya merkezli teknoloji üreticisi Sony’nin popüler PlayStation oyunlarını mobile entegre etmek için harekete geçtiği ortaya çıktı. Sony’nin oyun dünyasının en sevilen ve popüler PlayStation serilerini önümüzdeki dönemlerde mobil cihazlara getirmek için iş ilanı açtığı görüldü. PlayStation Studios’un şu anda California’daki San Mateo veya Los Angeles şehirlerinde bulunan ofisleri için iş ilanları açtığı öğrenildi. Söz konusu iş ilanlarına bakıldığında stüdyo için mobil cihazlarla ilgilenecek bir yönetici arandığı görülüyor. Açılan iş tanımlarına bakıldığında ise, Sony’nin mobil cihaz için çalışmaya başlayacağı bilgisi ediniliyor. 

PlayStation Studios için aranan kişinin, 3 ila 5 yıllık bir zamanda, şirketin mobil oyunları için bir yol haritası çıkarması, planlaması için yardımcı olacağı ifade ediliyor. Açılan iş ilanında en fazla dikkat çeken detay ise, “PlayStation’ın popüler serilerini mobil cihazlara başarıyla uyarlamak için ekibinize liderlik edeceksiniz.” olarak karşımıza çıkıyor. 

Gran Turismo, God of War ve Uncharted mobile gelecek

PlayStation oyunlarının hangilerinin mobil cihazlar için geliştirileceği noktasında ise herhangi bir bilgi şu an için bulunmuyor. Ancak PlayStation satışlarına bakıldığında, PlayStation’ın en popüler serilerinden bazılarının olacağı iddia ediliyor. Bunlar arasında; Gran Turismo, God of War ve Uncharted olduğu biliniyor. Ancak resmi olarak bir açıklama yapılmadığı için Sony’den gelecek bir açıklama bu noktada çok daha sağlıklı olacaktır. 

Aslına bakıldığında Sony, PlayStation markasını telefonlarla birleştirmek için uzun süredir çalışmalarını sürdürüyor. Ancak bu konuda beklediğini bulamayan şirket, belli ki bu konunun üzerine gitmek istiyor. Şirketin neden mobil cihazlara yönelmek istediği ise oldukça açık. PlayStation markasını çok daha geniş kitlelere ulaştırmak ve tabi ki uygulama içi satın alımlardan kar elde etmek. Fortnite, PUBG ve Roblox gibi oyunları ve mobil taraftaki başarılarını da göz önüne alınca şirketin stratejik olarak bu yönde bir karar vermiş olması oldukça yüksek bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor. 

İlginizi Çekebilir:

PlayStation ‘Evde Oyna’ Kampanyası Kapsamında Ücretsiz Olarak İndirilebilecek Oyunlar Açıklandı 

Huawei PlayStation ve Xbox’a Rakip Oyun Konsolu Geliştirebilir

Süveyş Kanalı Krizi, Mars’ın İlk İnsanlı Şehri, Yemeksepeti Hacklendi | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz