Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Ortaya atılan yeni bir iddiaya göre Huawei, oyun konsolu pazarına giriş yapacak. Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da sızdırılan bilgilere göre, Huawei PlayStation ve Xbox oyun konsollarına rakip olacak.

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei akıllı telefon geliştirmenin yanı sıra, pek çok farklı cihaz kategorisinde ürünler geliştiriyor. Şirketin dizüstü bilgisayar, tablet ve giyilebilir ürünlerin yanı sıra farklı alanlarda da çalışmaya başlayacağı iddia ediliyor. Şirket ürünlerin yanı sıra aynı zamanda ABD tarafından uygulanan ambargolar nedeniyle cihazlarında Android lisansını kullanamıyor ve hatta hiçbir ABD merkezli şirketle çalışamıyor. Bu bağlamda kendi işletim sistemi HarmonyOS’u geliştiriyor ve başka şirketlere olan bağımlılığını azaltmaya çalışıyor. Bu büyük adımın yanı sıra şirketin şimdi ise konsol pazarına gireceği söyleniyor.

Çin’in en popüler sosyal medya platformu Weibo’da ortaya atılan yeni bir sızıntı çıktı. Bu tarz platform ve mecralarda pek çok şirket hakkında iddia ve sızıntı paylaşıyor. Genellikle bir ürünün özelliklerinin ortaya çıkması ya da ürünler için alınan sertifikalar ile desteklenen bu sızıntılar zaman zaman da ünlü ve güvenilir bazı kaynaklardan da geliyor. Çin’de ortaya çıkan yeni bir haber ise bu bağlamda önem taşıyor. Weibo’da genellikle sızıntılarıyla ünlü olan ve çoğunlukla doğru çıkan bir kullanıcı Huawei hakkında ortalığı karıştıracak bir iddia ortaya attı.

Huawei, oyun konsolu ile sektöre girecek

Söz konusu iddianın sahibi Huawei ve Honor’un geçen sene oyuncu dizüstü bilgisayar geliştirdiğini belirtmişti. Huawei tarafından henüz böyle bir adım atılmasa da geçen dönemlerde ABD ambargoları ve tedarik sıkıntıları sebebiyle başka bir firmaya satılan Huawei’nin alt markası Honor Hunter isimli bir oyuncu dizüstü bilgisayarını görücüye çıkarmıştı. Bu iddiaların sahibinden şimdi ise yeni bir sızıntı geldi. Huawei’nin oyun konsolu geliştirdiği belirtildi.

Weibo’da paylaşılan Huawei’nin oyun konsolu geliştirdiği sızıntısı hakkında ortada pek fazla bilgi bulunmuyor. Ancak aktarılan detaylara göre, Çinli şirketin PlayStation ve Xbox’a benzer bir oyun konsolu üzerinden çalışmaya başladığı belirtiliyor. Huawei ‘nin geliştirdiği düşünülen oyun konsolu hakkında cihazın teknik özellikleri ve piyasaya sürülme tarihi gibi bilgiler bulunmasa da, şirketin oyun konsolunun yanı sıra başka planlamaların olduğu da aktarılıyor. Bu bağlamda Huawei’nin oyun sektöründe daha aktif rol oynamaya başlayacak. 

Geçen sene piyasaya sürülmesi beklenen Huawei’nin oyuncu dizüstü bilgisayarın yanı sıra başka ürünlerle de oyun sektörüne gireceği belirtiliyor. Bu noktada şirketin ilk olarak oyuncu dizüstü bilgisayarını bu sene piyasaya sunacağı düşünülüyor. Aktarılan bu bilgiler şu an için bir sızıntı niteliği taşıdığı ve şirket tarafından henüz bu bilgilerin onaylanmadığı için neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

Huawei, ‘Mate X2’ Katlanabilir Akıllı Telefon Modelini 22 Şubat’ta Tanıtacak 

‘PlayStation 5’ Oyun Konsolunun Dijital Sürümü, Türkiye’de Piyasaya Çıkıyor! 

PlayStation 5 Satışları, Xbox Series X’i İkiye Katladı

Huawei Watch GT 2 (42 mm) Detaylı İnceleme | Kimler İçin Uygun?:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz