Sony, yeni 8K TV ’lerinde görüntü kalitesi ve ses tasarımı alanındaki en gelişmiş teknolojileri kullanıyor. Firmanın kullandığı teknolojiler sayesinde Sony ZH8 8K HDR Full Array LED TV ’leri özellikle sinemaseverler ve oyunseverler için dikkat çekici bir hale geliyor.

Sony’nin “sınıfının en iyisi” X1 Ultimate Görüntü İşlemcisi, son derece gerçekçi bir izleme deneyimi yaşatan net ve kusursuz görüntü kalitesi elde edilmesini sağlıyor. Eşsiz bir 8K veri tabanı kullanılarak 4K ve 2K kalitesinde çekilmiş görüntüler dahi 8K X-Reality PRO ile 8K’ya yakın kaliteye yükseltiliyor. Ardından her nesnenin çözünürlüğü, Object-based Super Resolution (Nesne Tabanlı Süper Çözünürlük) ile optimize edilerek neredeyse gerçeğiyle birebir aynı dokular üretiliyor.

Sony 8K LED TV ‘ler kontrastı artırıyor

ZH8 TV’lerde, Sony’nin üstün Full Array Bölgesel Karartma ve Parlatma teknolojisi yer alıyor. Bu da ekranın tamamında ışık çıkışını hassasiyetle dengeleyerek sahnelerin nefes kesen kontrastla dolmasını sağlıyor. Bağımsız olarak aydınlatılan LED bölgeleriyle Full Array LED, parlak alanları daha parlak ve karanlık alanları daha karanlık hale getirerek daha gerçekçi bir kontrast sunuyor. Yüksek parlaklık gerektiren noktalarda berrak bir parıltı, gölgelerde ise daha derin siyahlar elde edilmesini düzenleyen 8K X-tended Dynamic Range PRO ile kontrast çok daha geliştiriliyor.

ZH8 8K HDR Full Array LED TV, Sony’nin alametifarikası Acoustic Multi-Audio teknolojisi ile donatıldı; bu teknoloji dahilinde titreşimli bir çerçeve tweeter’ı, yani tam anlamıyla sarıp sarmalayan bir deneyim için sesin aksiyonu takip etmesini sağlayan bir hoparlör bulunuyor. Bağımsız amplifikatörler, yüksek tonlu alanlarda bu hoparlörün ses konumlandırmasını hassasiyetle yönetmek üzere ayrı ayrı kontrol ediliyor ve daha fazla gerçekçilik için ses basıncını ve istikrarını iyileştiriyor. Minimalist tek parçalı tasarımı ve ince çerçevesiyle ZH8 TV, dikkat dağıtacak hiçbir unsura yer bırakmadan eğlencenin parçası olmaya izin veriyor.

Sony ZH8 TV’leri yeni nesil oyun konsolları için maksimum performans sunuyor

ZH8 serisi televizyonlar, yakın zamanda piyasaya çıkacak yeni nesil oyun konsolları için 8K’da 60fps, 4K’da 120fps yüksek kare hızını ve HDMI girişleri ile hızlı tepki süresini destekliyor. Son teknoloji ile oyun oynama deneyiminde maksimum performans elde etmeyi sağlıyor.

Yeni ZH8 TV’ler, Netflix Calibrated Mode ile içerik oluşturucunun hedeflerini ekrana yansıtmaya devam ediyor. Bu mod, özellikle Netflix orijinal dizilerini keyifle izlemek ve televizyonda film stüdyosundakiyle aynı görüntü kalitesini yeniden üretebilmek üzere geliştirildi. Netflix Calibrated Mode ile içerik oluşturucunun vizyonuna ve niyetine sadık kalınıyor. Bunun yanında ZH8, aynı zamanda bir IMAX Enhanced™ ürünü. Yüksek kaliteli renk, kontrast, netlik ve ses ihtiyaçlarını karşılamaya hazır oluşuyla, tam anlamıyla çok boyutlu bir evde eğlence deneyimine olanak tanıyarak IMAX Enhanced içeriklerinden en iyi şekilde faydalanabilmeyi sağlıyor.

Sony’nin ZH8 4K HDR OLED TV’leri aynı zamanda görüntü ve ses kalitesini herhangi bir ortama göre optimize etmek üzere geliştirilmiş yeni bir teknoloji olan Ambient Optimization (Ortam Optimizasyonu) teknolojisine sahip. Bu teknoloji, görüntü parlaklığını odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlıyor; aydınlık odalarda parlaklığı yükseltip karanlık odalarda azaltarak mükemmel izlenebilirlik sunuyor. Hatta odada bulunan perde ya da mobilya gibi sesi emebilecek ya da yansıtabilecek nesneleri tespit ediyor. Ses kalitenizde kayıp yaşanmaması için akustiği buna göre ayarlıyor.

Sesle kontrol özelliği sayesinde kullanıcı deneyimini kolaylaştırıyor

ZH8 serisi dahili Google Assistant, Google Play Store ve Chromecast ile Android TV olarak kullanıcıya içerik, hizmet ve cihazlara kapsamlı platformu üzerinden kolay erişim olanağı sunuyor. Sony’nin orijinal kullanıcı arayüzü menüleri ve sesle kontrol özelliği de gündelik kullanımda daha iyi performans için geliştirildi. Google Asisstant uyumlu cihazlarla Google Home üzerinden YouTube videolarını televizyonunuzda görüntüleyip kontrol edebilirsiniz. Apple AirPlay 2 kullanıcıları doğrudan iPhone, iPad ya da Mac cihazlarından televizyonlarına film, müzik, oyun ya da fotoğraf akışı yapabilirler. Apple HomeKit teknolojisi, kullanıcılara televizyonlarını iPhone, iPad ya da Mac cihazlarından kontrol edebilmeleri için kolay ve güvenli bir yöntem sunuyor.

İlginizi Çekebilir:

LG Dünyanın En Büyük 8K OLED TV’sini Duyurdu

Canon, 8K video çekebilen ‘’EOS R5’’ fotoğraf makinesini tanıttı

Sosyal Medya Yasakları / Apple Zamları / Müzik Platformları Arasında Rekabet – PAZAR SOHBETİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz