Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

LG, dünyada şimdiye kadar üretilmiş en pahalı ve en büyük televizyonlardan birini duyurdu. LG Signature serisine eklenen yeni televizyon, 8K çözünürlükte ve 88 inç boyutunda olacak. LG 88 inç 8K OLED TV özellikleri ve fiyatıyla da dudak uçuklattı.

Teknoloji üreticileri yüksek çözünürlüklü akıllı televizyon rekabetinde öne çıkabilmek adına 8K televizyonlarını tüketici beğenisine sunmaya başladılar. LG, CES 2020 teknoloji fuarında dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’sini duyurmuştu. Televizyon rekabetinde ön saflarda yerini almak isteyen şirket, dünyanın en büyük OLED TV’sini tanıtarak bu işte hızlı bir yükseliş sağladığını ortaya koymuş oldu. 

LG’nin Signature ZX serisine eklediği yeni OLED TV’si 8K çözünürlüğün yanında 88 inç’lik devasa bir boyuta sahip. Hem çözünürlüğü hem de boyutuyla TV sektöründe adını bir ilke yazdıran LG’nin yeni 8K çözünürlükteki 88 inç TV’si elbette ki fiyatıyla dudak uçuklatmayı başardı.

LG 88 inç 8K OLED TV ’si 4K ekranlardan 4 kat daha fazla piksel yoğunluğu içeriyor

Teknoloji devinin yeni OLED TV’sinin piksel yoğunluğunun, pek çok 4K ekrandan 4 kat daha yüksek olması bekleniyor. Bu da elbette ki çok daha keskin bir görüntü sunacağı anlamına geliyor. 

LG 88 inç 8K OLED TV’lerin görüntü kalitesinin oldukça yüksek olmasının yanında, yeni LG televizyonları tasarım noktasında da oldukça dikkat çekiyor. Çok ince bir forma sahip olan 8K televizyonların duvara monte edildiğinde tablo görüntüsü veriyor olması ayrıca ilgi çekici. LG’nin dünyanın en büyük 8K OLED 88 inç olan televizyonu ayrıca Sanatsal Heykel Tasarım ismi verilen bir standla birlikte geliyor. 

LG’nin 8K televizyonları kullanıcıya daha iyi bir ses deneyimi sunmak için 60W hoparlörlerle gelecek. Amiral gemisi televizyon sınıfında yer alacak olan 8K televizyonlar aynı zamanda LG ThinQ sesli asistanla da kullanıcıların işini kolaylaştıracak. 

LG 88 inç 8K OLED TV, 120 fps’ye kadar 8K çıkışa izin veren HDMI 2.1 girişleri bulunduruyor. Bunun yanında televizyonlar Gen 3 AI işlemci teknolojisine de sahip  olacak. Bu özel işlemci sayesinde genel gürültü azalacak aynı zamanda da görüntü kalitesi artırılacak.

LG 88 inç 8K OLED TV’lerin kullanıcıya sunduğu görüntü kalitesi ve boyutlarının yanı sıra açıklanan fiyat etiketiyle de dikkatleri oldukça üzerine çekti. Televizyon teknolojisinin başka boyutlara taşındığı LG’nin yeni 88 inç 8K OLED TV’sinin fiyatı 34.676 dolar (yaklaşık 245 bin TL) olarak açıklandı. 77 inç 8K OLED TV’si ise 23.430 dolar (yaklaşık 173 bin lira) fiyatla haziran ayında piyasada olacak.

İlginizi Çekebilir:

LG’nin 60 bin dolarlık kıvrılabilen televizyonu

Samsung, 2020 QLED 8K serisine yeni nesil televizyon teknolojisi ekliyor 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz