Spotify Erişim Sorunu
Okuma Süresi
1 dakika

Spotify kullanıcılarının, platforma erişim sorunu yaşadığı ifade edildi. Özellikle Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca Spotify kullanıcısı, sosyal medyada platformun çöktüğüne işaret eden paylaşımlarda bulundu. Spotify ise sorunu çözmeye çalıştığını açıkladı. 

Spotify kullanıcılarının, popüler müzik ve ‘podcast’ platformuna erişim sorunu yaşadığı ifade edildi. Özellikle Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca Spotify kullanıcısı, sosyal medya hesapları üzerinden platformun çöktüğüne işaret eden paylaşımlarda bulundu. Söz konusu erişim sorunundan, Türkiye’deki bazı kullanıcıların da etkilendiği belirtildi. Spotify yetkilileri ise konuya ilişkin bir açıklama yaparak problemin farkında olduklarına ve sorunu çözmeye çalıştıklarına işaret etti.  

Spotify Erişim Sorunu
*Downdetector-Spotify Çökme Haritası (27.11.2020)

Diğer yandan; bu tip erişim sorunu ve çökme problemlerinin bildirildiği bir platform olan ‘Downdetector’ üzerinden, Spotify’ın çökme haritası tespit edildi. Çökme haritası, özellikle Avrupa kıtasında yaşayan kullanıcıların söz konusu problemle karşılaştığını gösterdi. Diğer yandan; ABD, Kanada ve Rusya’nın da içinde bulunduğu diğer kıta ülkelerinde, kullanıcıların erişim sorunu yaşamadığı görüldü.  

Spotify, son olarak bu yılın Ağustos ayında bir çökme problemiyle karşı karşıya gelmişti

Spotify Çökme

Aktarılan detaylara göre; Spotify, son olarak 2020 yılının Ağustos ayında bir çökme problemiyle karşı karşıya gelmişti. Söz konusu problemin, platformun ‘TLS’ sertifikasını yenilemeyi unutması nedeniyle yaşandığı ifade edilmişti. Güncel olarak yaşanan erişim sorununun temel nedeni ve ne zaman çözümleneceği ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

350 Bin Spotify Kullanıcısının Hesap Bilgileri Çalındı

PlayStation 5’in Uzaktan Kumandasına Spotify Entegrasyonu

Spotify, ‘Apple Watch’ta iPhone’a Bağlanmadan Çalma Özelliği Edindi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz