Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana SayfaDijitalSpotify, ‘Apple Watch’ta iPhone’a Bağlanmadan Çalma Özelliği Edindi 

Spotify, ‘Apple Watch’ta iPhone’a Bağlanmadan Çalma Özelliği Edindi 

Spotify, ‘Apple Watch’ uygulamasında iPhone’a bağlanmadan müzik veya ‘podcast’ çalma özelliği edindi. Kullanıcıların artık, yalnızca bir Wi-Fi ağı veya hücresel veriye bağlanarak çalma listelerini oynatabilecekleri ifade edildi.  

Dijital müzik platformu Spotify, ‘Apple Watch’ uygulamasında iPhone’a bağlanmadan müzik veya ‘podcast’ yayını çalma özelliği edindi. Kullanıcıların artık, yalnızca bir Wi-Fi ağı veya hücresel veriye bağlanarak doğrudan ‘Apple Watch’ları aracılığıyla çalma listelerini oynatabilecekleri ifade edildi. Söz konusu özellik, uygulama güncellemesinin deneme sürümünde keşfedildi. Bu nedenle; tüm kullanıcıların, henüz özelliğe erişiminin olmadığı belirtildi. 

Birkaç Spotify kullanıcısının, ‘9to5Mac’e Spotify’ın ‘Apple Watch’ uygulaması üzerinden doğrudan müzik dinleyebildiklerini bildirmesinin ardından ‘Engadget’ da yaşanan gelişmeyi doğruladı. Bunun üzerine Spotify, konuya ilişkin ‘Engadget’a açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada “Kullanıcıların; cihaz veya platformdan bağımsız olarak, istedikleri her an ve her yerde Spotify kullanabilmelerini mümkün kılan bir deneyim geliştirmeye odaklanıyoruz” ifadelerine yer verildi. Şirket ayrıca; açıklamasında başlangıçtaki test aşamasının ardından, Spotify’ın yeni bağımsız yayın özelliğini ‘Apple Watch’ta kullanıma sunacaklarını da sözlerine ekledi.  

Spotify, ‘Apple Watch’ uygulamasında çevrim dışı oynatma özelliğini hala kullanıcı beğenisine sunmadı

Spotify Çevrim Dışı Oynatma

Diğer yandan; Spotify, yayınlanmasının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen ‘Apple Watch’ uygulamasında hala çevrim dışı oynatma özelliğini kullanıcı beğenisine sunmadı. Fakat platforma eklenen yeni özellikle birlikte; kullanıcıların, koşuya veya yürüyüşe çıktıklarında telefonlarını evde bırakarak ‘LTE’ uyumlu bir ‘Apple Watch’ üzerinden Spotify çalma listelerini dinleyebilecekleri ifade edildi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify’da Sanatçılar Öncelikli Şarkı ile Hangi Şarkının Önerileceğini Seçecek

Spotify, Son Mali Çeyreği Aylık 320 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısı ile Kapattı 

Spotify Kullanıcıları, Platforma Google Hesabı ile Giriş Yapabilmeye Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR