İstanbulkart Multinet Yemek Kartı

Yeni nesil finansal teknoloji grubu ‘Multinet Up’ ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri şirketi ‘Belbim AŞ’, yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında; milyonlarca İstanbulluya ödeme çözümü sunan toplu ulaşım ve yaşam kartı İstanbulkart’ın kullanım alanına binlerce restoran, kafe, büfe ve yerel market ekleneceği ifade edildi. İstanbulkart sahiplerinin, 27 Kasım tarihinden itibaren ‘MultiNet’ yemek kartı geçen her noktada ödeme yapabileceği belirtildi.  

İstanbulkart, bir ulaşım kartı olmanın ötesine çıkarak “Şehrin Yaşam Kartı” olma yolunda çeşitli iş birliklerine imza atıyor. Marketlerde, online alışverişlerde, müzelerde, taksilerde, kafe-restoranlarda ve daha birçok noktada ödemeler, artık ‘İstanbulkart’ ile yapılabiliyor. Yeni nesil finansal teknoloji grubu ‘Multinet Up’ ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri şirketi ‘Belbim AŞ’, bu kapsamda yeni bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu. İstanbulkart’ın ‘Multinet Up’ ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde ödeme kanalına 30 bin yeni nokta eklediği ifade edildi. İstanbulkart sahiplerinin, 27 Kasım tarihinden itibaren ‘İstanbulkart’ları ile ‘MultiNet’ yemek kartı geçen her noktada ödeme yapabileceği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; Multinet Up ile Belbim AŞ ortaklığı, 18 milyon İstanbulkart kullanıcısına ‘Multinet Up’ ödeme altyapısı bulunan büfelerden yerel marketlere ve büyük restoran zincirlerine kadar temassız ödeme ayrıcalığı sunacak. Kademeli olarak yaygınlaşacak bu uygulama, önümüzdeki dönemde tüm Türkiye’deki 30 bin ‘MultiNet’ noktasında geçerli olacak. ‘İstanbulkart’, ulaşım ve ulaşım dışı tüm ödemelerin tek bir kartla yapılabilmesi için yaygınlaşma çalışmalarını sürdürürken, ‘Multinet Up’ iş birliği sonrası kullanım alanındaki önemli artışla birlikte hem İstanbul’da hem de tüm Türkiye’de faaliyet göstermeye devam edecek. 

İş birliği ile ‘İstanbulkart’ sahipleri, ‘Multinet Up’ teknolojisinin avantajlarından da faydalanabilecek

İstanbulkart Multinet

Paylaşılan diğer bilgilere göre; İstanbulkart, verilen hizmetleri her yerde ve her alanda yaygınlaştırmaya ve İstanbulluların hayatlarına dokunacak projeler üretmeye devam ediyor. Dijitalleşme ve ulaşım dışı ödeme hizmetlerinde yaygınlaşma hedeflerini hızla gerçekleştiren ‘Belbim AŞ’nin, ‘Multinet Up’ iş birliği kapsamında ödeme ağına eklediği 30 bin yeni nokta ile İstanbulkart sahiplerine yeni bir deneyim sunmanın heyecanını yaşadığı ifade ediliyor. Ekosistemine 18 milyon ‘İstanbulkart’ kullanıcısını dâhil eden ‘Multinet Up’ ise kart sahiplerine kafe, restoran ve marketlerde ‘Multinet Up’ teknolojisinin avantajlarından faydalanma imkânı sunuyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Dünyada Bir İlk: İstanbulkart ile Getir’de Ödeme Yapılacak

‘İstanbulkart Mobil’ Uygulamasına, ‘Masterpass’ Ödeme Sistemi Entegre Edildi

İstanbul’da Yetersiz Bakiye Dönemi Bitti

‘Mastercard’ ve ‘İhtiyaç Haritası’ İş Birliğiyle Kurulan ‘El Ele Destek Hareketi’ Platformu Faaliyete Başlıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz