Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Starbucks, geçtiğimiz aylarda duyurduğu ‘Starbucks Odyssey’ programını ABD’deki belli kullanıcılar için kullanıma açtı. Yeni program ile müşteriler, çeşitli aktiviteler yoluyla NFT kazanabilecek. Aynı zamanda NFT’leri satın almak veya satmak da mümkün olacak.

Dünyanın en büyük kahve zinciri olarak öne çıkan Starbucks, son aylarda Web3 teknolojilerine yatırım yapıyordu. Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda Starbucks Odyssey isimli bir program ile NFT dünyasına giriş yapacağını da açıklamıştı. Bunun, şu anda kullanılan Starbucks Reward ile birleştirileceği de ifade edilmişti.

Starbucks Odyssey ile NFT Kazanılabilecek

Seçilmiş müşteriler için açılan yeni projede şirket, en sadık müşterilerinin ücretsiz içeceklerin de ötesinde daha büyük çaplı ve çeşitli ödüller kazanmasını sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda program, ‘journeys (maceralar)’ isimli çeşitli aktiviteleri ve ‘Journey Stamps’ adlı NFT’lerin kazanılmasını sağlayan bir platformu da beraberinde getiriyor.

Şirket, Web3 teknolojisinden destek alan Starbucks Odyssey’nin Starbucks Rewards’un bir uzantısı olarak tanımlıyor ve şunları söylüyor:Bu deneyim, kullanıcıların ‘journeys’ olarak isimlendirilen eğlenceli, interaktif aktivitelere katılmasını sağlayacak. Bir macera tamamlandığında da üyeler Journey Stamps ismini verdiğimiz NFT’leri kazanabilecek.

Starbucks Rewards ile Giriş Yapılabiliyor

Starbucks’ın açıklamasına göre davet alan beta test kullanıcıları, Starbucks Reward ile giriş yapabiliyor. Ardından avatar seçerek farklı interaktif aktiviteleri içerek maceralara katılmak mümkün oluyor.

Bu aktiviteler, şirketin Kosta Rika’daki kahve çiftliğinde sanal bir turdan Starbucks’ın tarihi hakkında bilgi yarışmalarına kadar birçok farklı şeyi içeriyor. Bunun ardından ise Polygon tabanlı NFT’ler ödül olarak alınabilecek.

Bunun dışında Journey Stamps NFT’lerinin doğrudan kredi kartıyla da alınabileceği şirket tarafından belirtiliyor. Ayrıca bu NFT’leri Starbuck Odyssey’in pazar yerinde satın almak veya satmak da mümkün hâle gelecek. NFT’lere sahip oldukça kullanıcıların puan kazanacağı ve bu puanlarla neler olduğu açıklanmayan bazı benzersiz avantajlara ve deneyimlere sahip olabileceği de açıklamalar arasında yer aldı. Yeni programın 2023 yılında geniş çapta kullanıcı kitlesine açılmasının planlandığını da belirtelim.

Starbucks’ında resmi olarak NFT dünyasına adım atması hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu şirket için önemli ve büyük bir adım olacak mı?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz