starlink-internet-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Bilindiği üzere Elon Musk, Starlink projesi ile tüm dünyaya uydudan internet sağlayabileceği bir proje üzerinde çalışıyor. Ancak SpaceX, çip krizi sebebi ile aboneliklerin gelecek yıla ertelendiğini duyurdu.

Elon Musk’a ait uzay şirketi SpaceX, Starlink projesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Sürekli olarak uzaya yeni uyduların gönderilmesi devam ederken şirket, aboneliklerin ertelendiğini duyurdu.

SpaceX, ön sipariş veren kişilere toplu bir e-posta göndererek gecikme sebebi ile özür diledi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada, son 6 ayda yaşanan çip krizi sebebi ile üretim hızının yavaşladığını, bunun da siparişleri etkilediği belirtildi.

starlink-teknosafari

Bunların yanında SpaceX, ön sipariş veren müşteriler için tahmini teslimat tarihlerini güncellemeye başladı. Birçok müşteri, teslimat tarihlerinin 2022’ye ertelendiği belirtiliyor. Twitter üzerinden bir müşteri, teslimat tarihinin 2023’e ertelendiğini iddia etti.

Elon Musk, Starlink ile tüm dünya genelinde internet paylaşımı yapmayı planlıyor. Ancak projenin önündeki tüm engeller henüz aşılmış değil. Ayrıca uzay bilimciler, Starlink uyduları sebebi ile uzay gözlemlerinin daha da zorlaştığını ve uzayın kirlendiğini öne sürüyor.

Bunların yanında Hindistan, ülke sınırları içerisinde Starlink kullanımına izin vermeyebileceğini belirtmişti. Ancak konu hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı. Hindistan gibi bazı ülkeler, projeye pek de sıcak bakmıyor. Bilindiği üzere Starlink, her kalkışta 400’e yakın uyduyu tek seferde Dünya eksenine yerleştirmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:

Epic Games, The Hunter: Call of the Wild oyununu ücretsiz veriyor

Honor 60 serisi özellikleri belli oldu – 2021

Vivo Y55s özellikleri lansman öncesi sızdırıld

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz