Steam Sonbahar İndirimi 2020
Okuma Süresi
1 dakika

Steam, bu zamana kadarki en büyük sonbahar indirimi olduğu ifade edilen ‘2020 Sonbahar İndirimi’ verilerini paylaştı. Aktarılan detaylara göre; kampanya süresince yaklaşık 1 milyon oyuncu, ilk defa platform üzerinden oyun satın aldı ve söz konusu rakamın, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 33’lük bir artışa tekabül ettiği ifade edildi. 

Video-oyunu platformu Steam, bu zamana kadarki en büyük sonbahar indirimi olduğu ifade edilen ‘2020 Sonbahar İndirimi’ ile ilgili verileri paylaştı. 1 Aralık 2020 tarihinde sona eren kampanyanın, satış rakamlarında Steam’in beklentilerinin üzerine çıktığı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; normal şartlarda kış indirimlerine göre daha düşük geçen ‘2020 Sonbahar İndirimi’, bu sene geliştiriciler ve yayıncıların en fazla gelir elde ettiği sonbahar indirimi oldu. Kampanya süresince; yaklaşık 1 milyon oyuncu, ilk defa platform üzerinden oyun satın aldı ve ‘mikrohareket’ işlemi gerçekleştirdi. Söz konusu rakamın, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33’lük bir artışa tekabül ettiği belirtildi.  

Bununla birlikte, halihazırda platforma üye olan oyuncular da kampanyaya yoğun ilgi gösterdi. İndirimler sırasında Steam, eş zamanlı oyuncu rekorunu tazeledi. Platform böylece, söz konusu rekoru 24 milyon oyuncu sayısına yükseltti. Geçen sene sonbahar indirimleri esnasında; eş zamanlı oyuncu sayısının, 7 milyon daha az olduğu dile getirildi. Kampanya sürecinin oldukça başarılı geçmesinde; COVID-19 salgınına bağlı olarak yapılan karantina çalışmaları, ‘Black Friday’ dönemi ve ‘Cyber Monday’ indirimlerinin etkili olduğu tahmin edildi. 

‘2020 Steam Kış İndirimi’, 22 Aralık’ta başlıyor

Steam Kış İndirimi 2020

Diğer yandan; sonbahar indirimleri yanında, aynı dönemde gerçekleşen ‘Steam Ödülleri’ adaylıklarına ilişkin rakamlara da yer verildi. Adaylık sürecinde; 5.3 milyon oyuncunun, toplamda 30 milyon oy verdiği ifade edildi. 1.6 milyondan fazla kullanıcının da oyunlara ilişkin geri bildirim göndererek topluluk rozeti seviyesini yükselttiği belirtildi. Şirket; ‘2020 Steam Ödülleri’ için oylamaların, 22 Aralık ve 3 Ocak tarihleri arasında yapılacağına işaret etti. ‘2020 Steam Kış İndirimi’ kampanyalarının ise 22 Aralık’tan itibaren başlayacağı dile getirildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Steam, Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Tazeledi 

Cyberpunk 2077, Steam Üzerinden Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı 

Steam Beta İçin PlayStation 5 ‘DualSense’ Desteği Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz