Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Yeni nesil video içerik platformu GAİN, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındı. 2020 yılının Aralık ayında kurulan ve kurulduğu günden bu yana “Kaliteli zaman, değerli içerik” mottosuyla hizmet veren GAİN, bu kısa yolculukta 2 milyonu aşkın kullanıcı tarafından takip ediliyor. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan platform, şimdi ise Rams Türkiye Grubuna satıldı.

Rekabetçi üyelik ücretleri, orijinal yapımları ve usta oyuncuların üretimlerini izleyici ile buluşturan GAİN el değiştiriyor. Tamamı yerli sermaye ile kurulan yeni nesil video içerik platformu, Raös Türkiye Grubu tarafından satın alındı. Böylelikle platformun tamamı da Rams Türkiye Grubu’na geçmiş oldu. İşte detaylar!

Orijinal İçeriklerle İsim Yaptı

Her yaştan izleyici kitlesine sahip olan GAİN, 2020 yılından bu yana yüzde 90’ın üzerinde orijinal içerikli yayını izleyicilerle buluşturdu. Aynı zamanda Türkiye’nin en usta oyuncularını bir araya getirmeyi başaran platform, Ayak İşleri, Hamlet, Aslında Özgürsün, On Bin Adım, Metot, Terapist, Cezailer ve Etkileyici gibi ses getiren yapımlara ev sahipliği yaptı. Bununla birlikte BBC Studios işbirliği kapsamında, BBC First dizilerini de üyeleri ile buluşturan GAİN, son dönemde canlı haber yayınları ile izleyici portföyünü daha da genişletmeyi başardı. Ayrıca yeryüzü ve insan belgeselleri, canlı talk show’lar ve aktüalite programları da rakiplerinden ayrışmasına oldukça büyük katkı sağladı.

Yönetim Kurulu 1 Haziran’da Değişecek

Platformun Rams Türkiye Grubu’na satın alma süreci kapsamında ise 1 Haziran’a kadar kurucu Gözde Akpınar’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edeceği açıklandı. Konu hakkında ayrıca bir açıklama yapan Gözde Akpınar; “Üç yıldan fazla bir süredir devam eden GAİN yolculuğumuzda, önemli bir karar aldık. Hepimizin ortak mücadelesiyle, sıfırdan bugünlere getirdiğimiz şirketimiz artık yeni bir döneme giriyor. Bugün itibarıyla GAİN’in bütün hisselerinin Rams Türkiye tarafından satın alınması için el sıkışmış bulunmaktayız. Türkiye’nin yüzde yüz yerli yatırımla kurulan dijital platformu olan GAİN için ilk günden beri hayalimiz, ülkemizden globale açılan bir marka yaratmaktı. Global dev rakiplerimizin olduğu sektörde, bize inanan ekibimiz ve iş ortaklarımızla birlikte farklı işler yaparak izleyicilerimiz ile birbirimizi daha iyi anlayarak güçlü bir bağ kurduk. Bu satışın ülkemiz için hayırlı olmasını ve bu bağın gelişerek sürmesini diliyorum.” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz