Telegram Grup Görüntülü Görüşme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, uzun bir süredir merakla beklenen grup görüntülü görüşme özelliğini iOS, Android ve masaüstü sürümünde kullanıma sunduğunu duyurdu. Söz konusu özelliğin, normal şartlarda geçen sene yayınlanması bekleniyordu.  

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, uzun bir süredir merakla beklenen grup görüntülü görüşme özelliğini iOS, Android ve masaüstü sürümünde kullanıma sunduğunu duyurdu. Kullanıcıların artık, Telegram’da gerçekleştirdikleri sesli görüşmeleri görüntülü görüşmeye çevirebileceği ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, Telegram gruplarında görüntülü görüşme yaparken ekranlarını katılımcılarla paylaşabiliyor. Bununla birlikte; ekranını paylaşan katılımcının, aynı anda kamerasını açık tutma seçeneği de bulunuyor. Ayrıca belirli bir kişinin kamera görüntüsü, yeni kişiler görüşmeye katılsa dahi ekranda daima önde ve merkezde kalacak şekilde sabitlenebiliyor.  

Şu anda grup görüntülü görüşmeler, sesli görüşmelerde olduğu gibi 30 kişiye kadar katılımcıyı destekliyor. Fakat Telegram, söz konusu sayının yakın zamanda artırılacağına işaret ediyor. Platformdaki sesli görüşme özelliğinin, kısa bir süre içerisinde canlı etkinlikleri desteklemeye başlayacağı da biliniyor. Kullanıcılar; güncel olarak grup video görüşmelerine telefonlarından, tabletlerinden veya bilgisayarlarından katılım sağlayabiliyor. Tablet ve bilgisayarda, grup görüntülü görüşmeler için ek bir pencere açılıyor ve katılımcılar böylece, görüşmedeki her detayı çok daha rahat bir şekilde görebiliyor. Tabletlerde, hem katılımcıların kameraları hem de görüşmedeki herkesin bir listesinin görülebilmesi için yan panel üzerinden bölünmüş ekran görünümü seçeneğine de erişilebiliyor.  

Telegram, gruplarda görüntülü konuşma özelliğini birçok rakibinden çok daha sonra kullanıma sundu

Telegram Gruplarda Görüntülü Konuşma 

Diğer yandan; Telegram, gruplarda görüntülü konuşma özelliğini birçok rakibinden çok daha sonra kullanıma sundu. Normal şartlarda, söz konusu özelliğin geçen yıl içerisinde yayınlanması bekleniyordu. Fakat platform CEO’su Pavel Durov, grup görüntülü görüşme özelliğinin 2020 yılında kullanıma sunulacağının açıklanmasından yaklaşık 1 yıl sonra özelliğin Mayıs ayında Telegram’a ekleneceğini duyurdu. Fakat gruplar için görüntülü görüşme özelliği, bu yılın Mayıs ayında da Telegram’a gelmedi. Popüler mesajlaşma platformu, kendi takvimini toplamda 2 kez esnetmesinin ardından uzun bir süredir merakla beklenen özelliği bünyesine eklemiş oldu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Telegram ve WhatsApp, Yeni Gizlilik Koşullarına İlişkin Göndermeli Paylaşımlarda Bulundu! 

Telegram Grup Video Görüşmeleri Özelliği Sonunda Geliyor

Telegram Yeni Güncelleme Yayınlandı: Planlanmış Sesli Sohbetler ve Daha Fazlası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz