Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Teknoloji devi Apple ürün yelpazesini genişletme kararı aldı. Bu karar sonrasında şirket, iki yeni HomePod’a ek olarak bir mutfak ve bir oturma odası aygıtı geliştirmeye başladı.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Apple, her yıl piyasaya sürdüğü iPhone telefonlarla teknoloji severlerin ilgisini çekiyor. Telefonlara ek olarak tablet, bilgisayar, akıllı saat ve kulaklık da üreten firma, şimdi de ürün yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor.

Apple; telefon, bilgisayar, tablet, akıllı saat ve kulaklıktan sonra, ilk akıllı ev ürünü olan HomePod’u tanıtmıştı. Apple’ın yüksek ses kaliteli hoparlörü olarak karşımıza çıkan HomePod, 2018 yılında üretilmeye başlanmış ve o tarihten sonra hiç değişikliğe uğramamıştı. Belki de bu nedenle piyasada pek uzun ömürlü olamayan HomePod’un üretimi geçtiğimiz yıl durduruldu. Şimdi ise Apple yenilenmiş HomePod mini ve tamamen yeni HomePod modeli üzerinde çalıştığını duyurdu.

Yeni Ürünler Homepod ile Sınırlı Değil!

Ünlü teknoloji analisti Mark Gurman’a göre, Apple akıllı ev kategorisinde yeni ürünler geliştiriyor. Şirketin inovasyon ekibinin laboratuvarlarında “en az dört yeni akıllı ev cihazı” üretiliyor. Apple’ın tasarladığı ürünler arasında iki yeni HomePod’a ek olarak mutfak ve oturma odasında kullanılacak aksesuarların da olduğu ifade ediliyor.

Apple’ın üzerinde çalıştığı ürünler ile ilgili kesin bilgiler verilmezken, HomePod dışındaki ürünlerin genel özellikleri ile ilgili bilgiler kamuoyuna sızdırıldı. Mark Gurman’ın hazırladığı raporda sızdırdığı bu bilgilere göre; bir akıllı ev cihazı iPad ile hoparlörü birleştiren mutfak aksesuarı olarak piyasaya sürülürken, diğeri ise Apple TV, kamera ve HomePod’un özelliklerini içeren oturma odası aygıtı şeklinde piyasada yerini alacak.

Ürünlerin Türkiye Pazarına Girip Girmeyeceği Belli Değil!

Daha önceleri akıllı ev teknolojisi ürünleri kapsamında ilk kez HomePod’u üreten Apple, ürünü Türkiye Pazarına hiç sokmadı. Ancak şirketin, yeni ürün yelpazesiyle birlikte bu kararını değiştirebileceği düşünülüyor. Analist Ming-Chi Kuo’nun raporuna göre yeni Homepod’un 2023’nin sonlarında veya 2024’ün başında piyasadaki yerini alması bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz