Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Samsung’un merakla beklenen ve ciddi değişiklerle geleceği söylenen yeni nesil akıllı saati Galaxy Watch 4 ‘ün yeni bir özelliği ortaya çıktı. Detaylara göre, Samsung Galaxy Watch 4, BIA teknolojisini içerecek. Yani Galaxy Watch 4, vücut-yağ oranı ölçümü yapabilecek. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung’un 3 Ağustos 2021 tarihinde yeni bir Galaxy Unpacked etkinliği düzenlemesi bekleniyor. Söz konusu yeni Galaxy Unpacked etkinliğinde şirketin yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip 3 ile birlikte yeni ürünlerini de tanıtacağı iddia ediliyor. Bu ürünler arasında gündeme ara ara çeşitli özellikleri ve yenilikleriyle gelen Galaxy Watch 4 ‘ün de olması bekleniyor. Şimdi ise yakın zamanda görücüye çıkması beklenen Galaxy Watch 4 ‘ün bir özelliği daha ortaya çıktı. Aktarılan detaylara göre, Galaxy Watch 4, bünyesinde BIA teknolojisini bulunduracak yani vücut-yağ oranı ölçümü yapacak. 

Galaxy Watch 4’ün özellikle sağlık alanında ciddi değişiklikler içereceği söyleniyordu. Max Weinbach’ın tahminine göre, Galaxy Watch 4, yeni bir BIA (biyoelektrik empedans analizi) sensörüne sahip olacak. Söz konusu teknolojiye sahip olursa Samsung’un yeni akıllı saati bu konuda bir ilk olabilir. BIA sensörü daha önce çeşitli firmalar kullanılmış olsa da Apple, Xiaomi ve diğer teknoloji şirketleri tarafından kullanılmadı. 

BIA sensörü, genellikle akıllı tartılarda bulunur ve vücut yağ bileşimini ölçmek için kullanılır. Vücuttan gönderilen düşük voltajlı bir akımın empedansını veya bozulmasını okur. Daha sonra BIA, kemiklerin, kasların ve yağın sahip olduğu farklı elektriksel direnç özelliklerine dayanarak kullanıcının zayıf mı yoksa obez mi olduğunu tahmin etmek için bu verileri kullanır.

Galaxy Watch 4, Google WearOS arayüzünü kullanacak

Henüz resmi bir açıklama gelmiş olmasa da, Google ve Samsung’un WearOS için birlikte çalıştıkları biliniyor. Yeni WearOS işletim sisteminin, yüzde 30’a kadar daha hızlı uygulama başlatacağı, daha uzun pil ömrü sunacağı, daha verimli olacağı ve uygulama oluşturmanın daha kolay olacağı bilgileri paylaşılmıştı. Bunların yanında, Google Fit’in yeni güncellemeleri, bağımsız Google Haritalar desteği, Google Pay, YouTube Müzik’i çevrim dışı oynatma, Google Asistan desteğinin de eklenmesi bekleniyor. Teknoloji üreticileri ayrıca, yeni nesil WearOS’a özel kullanıcı arayüzü de ekleyebilecek.

Galaxy Watch 4’ün bilinen özellikleri

Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4’ün ise Super AMOLED ekranlara, 5nm Exynos yonga setine, IP68 sertifikasına ve 247mAh pile (daha büyük ekranlı sürümlerde daha yüksek kapasite) sahip olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, MWC 2021’de Galaxy Watch ‘larda Tizen Yerine WearOS Kullanacağını Açıklayabilir

Titanyum Versiyonlu Galaxy Watch 3 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy Watch 3 İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz