Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Epic Games’in geliştirdiği ve son yılların en popüler battle royal oyunu Fortnite’ın 2020 Fortnite Dünya Kupası etkinliği bu sene koronavirüs salgını sebebiyle gerçekleşmeyecek.

Fortnite Dünya Kupası etkinliği geçen sene Temmuz ayında başlamıştı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle online olarak gerçekleştirilmesi beklenen etkinlik, Epic Games tarafından yapılan açıklamayla çevrimiçi de düzenlenmeyeceği belirtildi. 

Fortnite Dünya Kupası’nın düzenlenip düzenlenmeyeceği bir süredir merak ediliyordu. Oyunseverlerin beklediği duyuru sonunda yapıldı. Epic Games, Fortnite Dünya Kupası’nın bu sene çevrimiçi de düzenlenmeyeceğini aktarırdı. Ancak bazı bölgelerde etkinlikler çevrimiçi düzenlenebilecek. 

2020 Fortnite Dünya Kupası COVID-19 sebebiyle iptal edildi

Travis Scott’la geçen günlerde düzenlediği konser etkinliği sebebiyle gündemde konu alan Epic Games ve Fortnite, etkinliğin koronavirüs pandemisi sebebiyle iptal edildiğini açıkladı. Epic Games fiziksel e-spor turnuvalarını daha önceden iptal eden Epic Games, 2020 Fortnite Dünya Kupası’nın tamamen iptal edildiğini belirtti. Söz konusu iptal kararı birçok kişi için sürpriz olmadı. COVID-19 salgını sebebiyle dünya çapında birçok kişinin bir araya gelmesi beklenen etkinliğin düzenlenebilmesi elbette ki gerçekçi değildi. 

Epic Games tarafından açıklanan resmi bir duyuru bulunmuyor ancak şirketin Fortnite Dünya Kupası’nı 2021 yılında gerçekleştirmesi bekleniyor. Aynı zamanda Epic Games, üçüncü taraf etkinliklerin çevrimiçi düzenlenmesi kaydıyla destekleyeceklerini de belirtti. Yani küresel salgın bitene dek oyunseverler bir araya gelip Fortnite etkinlikleri düzenleyemeyecek. 

Epic Games, 2020 Fortnite Dünya Kupası’nın iptal edildiğini resmi Fortnite Twitter hesabından duyurdu:

 

Epic Games açıklamasında; “Geçen ay, 2020 için planlanan yol haritamızı duyuracağımızı söylemiştik. Bugün 2020 için planlamalarımıza dair güncellemeleri sizlere duyurmak istedik… 2020’nin geri kalanında tüm Fortnite müsabakaları çevrimiçi olarak yapılacaktır. Bölgeler arası çevrimiçi rekabetin sınırlamaları nedeniyle, 2020’de Fortnite Dünya Kupası olmayacak” ifadelerine yer verdi.

Epic Games’in etkinliği çevrimiçi olarak düzenlememesinin sebebi ise, pek çok ülkede aynı anda yayın yapılmasının saat farkından dolayı çok az katılımcıya sahip olacağı düşüncesi. Ayrıca etkinliğe herkes kendi interneti ile katılacağı için oyunda yaşanan gecikmelerin sorun oluşturacağı düşünülüyor. 

2020 Fortnite Dünya Kupası iptal edildi, ancak sezon odaklı Fortnite serisi devam ediyor. Bu etkinliklerin yanı sıra Nakit Kupalar ve özel etkinliklerin de devam edeceği biliniyor. Epic Games, ayrıca Fortnite serisinin canlı yayınlarına tekrar döneceklerini açıkladı. 2 Mayıs Cumartesi günü ilk yarışma Twitch ve YouTube üzerinden canlı bir şekilde yayınlanacak. 

İlginizi Çekebilir:

Fortnite Artık Resmen Google Play’de

Epic Games’ten, Houseparty’nin hacklendiğini ispatlayana 1 milyon dolar

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz