Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

1993 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyen Dyson, Singapur’da yeni nesil bataryalar için açacağı gelişmiş üretim tesisi ile birlikte yazılım, yapay zeka ve ürün geliştirmeyi küresel olarak hızlandırmayı planlıyor. Çalışmalarına ilk olarak İngiltere’de bir garajda başlayan Dyson, bugün İngiltere, Singapur, Malezya, Meksika, Çin, Polonya ve Filipinler’de devam ediyor.

Dünyanın en büyük küresel teknoloji şirketlerinden birisi olan Dyson, bugün, Singapur’da daha yenilerde yenilenen St James Power Station’da küresel bir merkeze, Birleşik Krallık’ta Malmesbury, Hullavington RAF Hava Alanı’nda iki teknoloji kampüsüne ve dünya çapında 10 mühendislik ve araştırma merkezine sahip. 6.000 mühendis ve bilim insanı da dahil olmak üzere, küresel çapta 14.000’den fazla kişiyi istihdam eden Dyson, şimdi de son teknolojilerle yapılmış tescilli bir batarya üretmek için Singapur’da yeni bir tesis kuruyor. İşte detaylar!

Büyük Bir Devrim Yaratacak

İleri ve son teknolojilerle yapılan tescilli bir batarya üretmek için Singapur’da yeni bir tesis kuran Dyson, bu tesisle 2023 yılında gelişmiş üretim ayak izini iki katına çıkarmayı planlıyor. Buna benzer başka geliştirmeler de planlayan şirket, bunlar için 2,75 milyar sterlinlik beş yıllık yatırım planının bir parçasını gerçekleştiriyor. Yeni nesil bataryalara ilişkin yazılı bir açıklama yapan Sir James Dyson, Yazılım, bağlanabilirlik, yapay zeka ve tescilli son teknoloji bataryalar yeni nesil Dyson teknolojisine güç verecek. Tıpkı öncü dijital elektrikli motor teknolojisine yaptığımız uzun vadeli yatırımlar gibi, Dyson’ın yeni nesil batarya teknolojisi de Dyson ürünlerinin performansında ve sürdürülebilirliğinde büyük bir devrim yaratacak.” dedi. Bu arada bu konuda ilk tescilli yeni teknoloji batarya tesisine ev sahipliği yapacak olan tesis ise Singapur’da olacak. 2025 yılına kadar tamamen faaliyete geçerek tescilli teknolojiye sahip Dyson batarya hücreleri Singapur’da üretilecek.

Birleşik Krallığa Dev Bütçe

Dyson, ayrıca İngiltere’nin Bristol kentinde, 10 yıl sonrasına uzanan bir ürün serisi üzerinde çalışan yüzlerce yazılım ve yapay zeka mühendisine ev sahipliği yapacağını da açıkladı. Küresel teknoloji şirketi, yeni Teknoloji Merkezi’ne 100 milyon sterlinlik bir yatırım yapmayı planladığını da açıkladı. Dyson Baş Mühendisi Jake Dyson yeni binayla ilgili bir açıklama yaparak, Bizim için sensörler, uygulamalar ve bağlanabilirlik, makineye sadece fonksiyon eklemenin çok daha ötesinde. Bu gelişmeler, kullanıcılarımızı destekleyiş biçimimizi dönüştürüyor ve bir ürünün performansını kullanım ömrü boyunca nasıl geliştirebileceğimizi otonom bir şekilde değerlendirerek en yüksek performansa ulaşmalarını sağlıyor. Önemli hedeflerimiz var ve büyüyen küresel ekibimizin bir parçası olarak artan sayıda yazılım, yapay zeka ve bağlantı mühendisini işe alacağız. Bristol’daki yeni Dyson Teknoloji Merkezi, Dyson’ın bağlantılı geleceğine katkıda bulunan hayati bir merkez olacak.” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz