Apple’ın CEO’su Tim Cook ve Elon Musk’ın arasında yaşanan gerginlikten sonra ikili bir araya gelerek buzlar çözülmüştü. Yapılan birebir görüşmede Elon Musk, Twitter reklamları konusunda önemli bir adım attı.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra yaptığı değişikliklerden dolayı markalar platform üzerinden reklamlarını geri çekmeye başlamıştı. Şirketlerin Twitter’daki reklamlarını kaldırma kararından sonra sosyal medya platformu maddi olarak ciddi bir hasarla karşı karşıya kaldı.

Apple ve Twitter Arasındaki Gerginlik Son Buldu

Yaşanan son gelişmelerin üzerine Elon Musk, şirketlerin tekrar reklam vermesi için yeni politikalar izlemeye başladı. Bunların en önemlisi olarak teşvik kampanyaları dikkat çekiyor.

Buna göre Twitter, reklam için en az 500.000 dolar ödeyen şirketlere, 1 milyon dolarla eş şekilde gösterim sağlayacak. 350.000 dolar ödeyenlere %50 oranında ek gösterim ve 200.000 dolar ödeyenlere ise harcadıklarının dörtte biri değerinde ek gösterim verecek.

Tüm bunların yanında Twitter’ın en önemli reklam verenlerinden biri olan Apple’ın CEO’su ile birebir görüşme yapan Elon Musk, reklam konusundaki gerginliği ortadan kaldırmış gibi görünüyor. Musk’ın yaptığı açıklamaya göre Apple, Twitter üzerindeki reklamlarda tekrar eski seviyesine döndü.

Twitter için çok önemli bir reklam kaynağı olan Apple, böylece Elon Musk’ı büyük bir dertten kurtaracak. Twitter’ın bu çalkantılı dönemde en büyük 100 reklamvereninin yarısını kaybettiği iddia ediliyor. Bu dev firmalar arasında T&T, CNN, Dell, DirecTV, HP, Nestle, Coca-Cola, Verizon, Volkswagen ve Wells Fargo da bulunuyor. Elon Musk, Twitter’ın durumunu kurtarmak ve reklam gelirlerini eski hâline döndürmek için diğer büyük şirketlerin yöneticileriyle de görüşme yapabilir.

Elon Musk ve Apple’ın CEO’su Tim Cook Arasında Neler Yaşanmıştı?

Elon Musk, son zamanlarda Apple hakkında yaptığı tartışmalı açıklamalarından dolayı gündemdeydi. Musk’a göre Apple, Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ediyordu. Aynı zamanda şirketin yüzde 30 gizli internet vergisi uyguladığını da ileri süren Elon Musk, Apple’a sert bir yaklaşım sergiliyordu.

Apple, Twitter’daki reklamlarını büyük ölçüde durdurmuştu. Bunun üzerine Elon Musk, Twitter’ın en büyük reklam verenlerinden biri olan Apple’ın reklam vermeyi büyük ölçüde kestiğini açıklayarak ”Apple Amerika’daki ifade özgürlüğünden nefret mi ediyor?” paylaşımını yapmıştı.

Ardından Apple CEO’su Tim Cook’un, Musk’ı Apple Genel Merkezi’ne davet ettiği ve şirketi gezdirdiğini gözler önüne serdi. Musk, Apple Genel Merkezi’nden bir video paylaşarak Twitter üzerinden Tim Cook’u etiketleyip kendisine teşekkür etti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz