Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Dijital Ücretsiz Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Ücretsiz Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Sosyal medyayı aktif kullananlar, anlarını paylaşmayı sevenler bilir. Her anımızda güzel ve özenli olamayacağımıza göre genellikle imdadımıza fotoğraf düzenleme uygulamaları yetişir. Amaç; uygulama aracılığıyla yalnızca kusurları yok etmek değil, profilimizde bir tarz yaratmak da olabilir. Nitekim çok amaçlı kullanabileceğimiz bu uygulamalar genellikle ücretli olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle sizler için ‘ücretsiz mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları’ listesine yer verdik.  İşte ‘en iyi ücretsiz mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları’.

Akıllı telefonlar ile ortaya çıkan fotoğraflar her zaman istenilen sonucu vermeyebiliyor. Sosyal medya hesabımızda olan filtreler ise yeterli olmayabiliyor. Özellikle de hesabımızda bir fark yaratmayı istiyorsak herkes tarafından kullanılan filtrelerle bunu yapmak da pek mümkün değil. Bu noktada devreye fotoğraf düzenleme uygulamaları giriyor. Giderek yaygınlaşan bu uygulamalar arasında ücretli olanlar pek tabii zevkimize fazlasıyla hitap ediyor. Fakat herkes ücretli uygulama kullanmak istemeyebilir ve ücretsiz olanlar hakkında da bilgi sahibi olmayabilir. Bu nedenle haberimizde yine işinizi kolaylaştıracak bir konuya değindik. Araştırdık ve ‘ücretsiz mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları’ listesiyle geldik. İşte ‘en iyi ücretsiz mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları’. 

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları  

Ücretsiz Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğrafta netliği ortaya çıkarmak, lekeleri yok etmek, selfielerde sönük çıkan cildinizi canlı bir hale getirmek, görsellerinizden bir kolaj yaratmak istiyorsanız haberimizde yer alan uygulamalara göz atabilir ve dilerseniz daha çok filtreye ulaşmak için ücretli sürümlerini de indirebilirsiniz. 

Snapseed 

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En iyi ücretsiz mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında olan Snapseed ile fotoğraflarınızı kırpabilir, renklerde doğal bir görünüm ortaya çıkarabilir, fotoğrafta eğik bölgeleri düzenleyebilir, doygunluk, sıcaklık, pozlama ayarlarında rötuşlar yapabilirsiniz. Fotoğraflarınıza parlaklık ekleyebileceğiniz gibi klasik çekimleri sevenler 50’lerin, 60’ların ve 70’lerin stilini fotoğraflarına bu uygulama ile yansıtabilir. Yüz güzelleştirme özelliği sayesinde gözlerinizi ön plana çıkarabilir, cildinize parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yüzünüzün duruşunu dahi düzeltebileceğiniz uygulamada, fotoğraflarını keskinleştirmeyi ve daha çok ön plana çıkarmayı sevenler için ideal bir uygulama diyebiliriz. Fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz ücretsiz bir uygulama arıyorsanız Snapseed daha pek çok özellikleri ile oldukça işinize yarayacak bir uygulama.  

Adope Photoshop Express 

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Ücretli sürümünün de bulunduğu Adope Photoshop Express’ uygulamasından aynı zamanda ücretsiz olarak da yararlanabilirsiniz. Peki en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Photoshop Express aracılığıyla neler mi yapabilirsiniz? Filtrelerle fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebileceğiniz gibi kolaj da oluşturabilirsiniz. Bozuk kamera açılarını düzenleyebilir, fotoğraftaki ayrıntıları netleştirebilir, bulanıklaştırma ile arka planı derinleştirebilir, özel metin veya logo ekleyebilir, görsellerinizi siyah beyaz, portre, doğa ve duo tonlarıyla filtrelendirebilirsiniz. Leke çıkarma özelliği sayesinde selfielerinizde  lekelerinizi, izlerinizi yok edebilirsiniz. Kırmızı göz ve gözlerdeki parlamayı kaldırabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama için oldukça başarılı olan Adope Photoshop Express, hızlı ve rahat bir kullanım sunuyor.  

Prisma
En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları 

Mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları listemize Prisma’ ile devam ediyoruz. Munk, Picasso gibi dünyaca ünlü pek çok süslemeler sunan uygulama, ünlü sanatçıların stillerini fotoğraflarınıza yansıtmanızı sağlıyor. Modern sanat filtreleri sunan uygulamanın dezavantajı ise reklamları ve premium teklifleri. Aynı zamanda tabii ki ücretli sürümünde çok daha geniş bir filtre özelliklerine sahip.  

Photo Editör by Aviary 

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

‘Photo Editör by Aviary’ ile fotoğraflarınızı filtreleyebilir, kesebilir, üzerine yazılar yazabilir, renk ve parlaklığını değiştirebilir, bulanıklık ekleyebilirsiniz. Android cihazlara açık bir uygulama olan by Aviary, HD kalitesinde görsel elde edebilirsiniz. Vinyet ve sıcaklık da ekleyebileceğiniz fotoğraflarınızda keskinliği değiştirebilir, selfielerinizde bulunan kusurları yok edebilirsiniz. Ücretli sürümü bulunmayan bu uygulama aracılığıyla aslında fotoğraflarınızda temel düzenlemeleri yapabilirsiniz.  

LightX 

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Ücretli sürümü de bulunan ve en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alanLightX’, ücretsiz sürümünde elbette tüm filtrelerin kullanılmasına izin vermiyor.  Android için bir fotoğraf editörlüğü sunan uygulama ile fotoğraflarınızı kesebilir, birleştirebilir, rötuşlayabilir, arka planı bulanıklaştırabilir, kolaj yaratabilirsiniz. Klasik, retro, dram, kızıllık, siyah beyaz gibi filtrelerle görsellerinize yeni bir soluk katabilir, doygunluk, kontrast, tonlama, gölgeleme gibi ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Ücretsiz filtreleri arasında olan, farklı gri tonları, renk tonu ve boya efektleri ile sanatsal bir fotoğraf elde edebilirsiniz.  

Darkroom 

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Darkroom’, fotoğraflarınıza daha fazla renk katma imkanı tanıyor. Ton eğrileri ve özel hazır ayarları ile görselinizi düzenleyebilir, basit ama güçlü bir görüntü kazandırabilirsiniz. Parlaklığı, netliği, doygunluğu, pozlamayı  ayarlayabilir, bulanıklık, sıcaklık, gölge katabilir, renk tonunu güçlendirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama aracılığıyla kendi fotoğrafınızın editörü olabilirsiniz.  

Teknoloji haber bülteni Dgitoll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Mobil Haber Uygulamaları, Koronavirüsün de Etkisiyle 2020’de Ciddi Bir Büyüme Gördü

Acil Durum Anlarında ve Depremde Hayat Kurtaran Uygulamalar

Da Vinci Kids Mobil: Hem Eğlendiren Hem Eğiten Uygulama

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR