Peugeot Yeni Logo

Fransız otomobil devi Peugeot, yeni logo tasarımını tanıttı. Şirketin, Stellantis çatısı altına girdikten sonra ilk defa büyük bir değişim yaşadığı ifade edildi. Mart ayı sonlarına doğru ‘Peugeot 308’lerde görülmeye başlanacak olan yeni logonun, sonraki süreçte şirketin tüm otomobil modellerinde kullanılacağı dile getirildi.  

Fransız otomobil devi Peugeot, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği bir lansmanda gelecek hedeflerini ve yeni logo tasarımını resmen tanıttı. Şirketin, Stellantis çatısı altına girdikten sonra ilk defa büyük bir değişim yaşadığı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; yeni logo, ‘Peugeot Design Lab’ tarafından tasarlandı. Yeni logonun, bu yılın Mart ayı sonlarına doğru ilk olarak ‘Peugeot 308’lerde kullanılacağı belirtildi. Tasarımın, sonraki süreçte ise markanın tüm otomobil modellerine entegre edileceği dile getirildi.  

Diğer yandan Peugeot; konuya ilişkin açıklamasında, yeni tasarımın şirketin bugüne kadar neler yaptığını ve gelecekte de neler yapacağını ortaya koyar nitelikte olduğuna işaret etti. Birçok kişi tarafından oldukça agresif bulunan logonun, markanın bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı işleri temsil ettiği ifade edildi. Fransız otomobil devi, 2010 yılından itibaren ürün gamında da tamamen değişikliğe gitmişti. Şirket, ‘Stellantis’ grubuna dahil olduktan sonra marka kimliğini yenileyeceğine işaret etmişti.  

Peugeot, kurulduğu 1850 yılından bu yana toplamda 10 farklı logo kullandı 

Peugeot Logo

Öte yandan; Peugeot, kurulduğu 1850 yılından bu yana toplamda 10 farklı logo kullandı. Logoların tümünde, marka kimliği haline gelen aslan figürü bulunuyordu. Şirket, yeni tasarımda da benzer şekilde aslan figürüne yer verdi. Yeni logonun tasarımı, birçok kişi tarafından markanın 1960’lı yıllarda kullandığı logoya benzetildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Kia, Marka Logosu ve Sloganını Yeniledi!

Nissan Logosu, 20 Yıl Sonra Değişti

Jaguar, 2025 Yılında Tamamen Elektrikli Bir Otomobil Markası Olacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz