Cumartesi, Ocak 16, 2021
Ana Sayfa Otomobil Tesla Araçlara Kamera ile Uzaktan Kontrol Özelliği Gelebilir

Tesla Araçlara Kamera ile Uzaktan Kontrol Özelliği Gelebilir

Elektrikli ve otonom araç üreticisi Tesla ’nın kullanıcılarına kamera yardımıyla araçlarını uzaktan canlı olarak izlemeye imkan tanıyan yeni bir özelliği ekleyeceği iddia ediliyor. Tesla’nın otomobillerine eklemesi beklenen özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. 

ABD merkezli elektrikli ve otonom araç üreticisi Tesla’nın otomobil sahiplerine yeni özellikler sunmak için çalışmalara devam ettiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Tesla, araçlarına kameralara uzaktan erişim izni veren bir özellik üzerine test yapıyor. 

Tesla araçlara eklenmesi beklenen yeni özellikle kullanıcılar araçlarının otopilot sürücü destek sistemine güç veren harici kameralar sayesinde Tesla otomobillerini uzaktan görüntüleyebilecek. Yani Tesla’nın otomobillere ekleyeceği yeni özellikle araç sahipleri akıllı telefon yardımıyla şüpheli durumları daha kolay takip edebilecek.

Tesla araçlar kamera yardımıyla uzaktan izlenebilecek

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre, Tesla’nın önemli ve büyük bir yazılım güncellemesi üzerine çalıştığı ortaya çıkmıştı. Şirketin söz konusu güncellemeyi önümüzdeki günlerde kullanıcı hizmetine açmayı planladığı belli olmuştu. Tesla araçlara eklenecek olan yeni güncellemenin içeriği tam olarak bilinmese de güncellemede kullanıcıların araçlarını uzaktan izlemeye olanak tanıyan bir sistem ekleneceği söyleniyor.

Tesla araçlara yönelik hırsızlık vakalarının artışı sebebiyle geçen dönemlerde otomobillere Sentry (Gözcü) Mode özelliği eklenmişti. Otomobillerin park halinde olduğu durumlarda harici kameralarla etrafı gözlemleyip kayıt altına alınmasını sağlayan bu özellik, ayrıca beklenmedik anlar için alarm ve bildirim sistemine de sahipti. 

Tesla otomobil sahiplerinin Sentry Mode özelliğini kullanabilmesi için, otomobillerine bir depolama cihazı takmaları ve ayarlar bölümünden söz konusu özelliği etkinleştirmesi gerekiyor. Kullanıcılar kaydedilen görüntüleri izlemek içinse depolama cihazını alıp bir bilgisayar yardımıyla kontrol etmesi gerekiyor. Tesla’nın yeni yazılım güncellemesinde bulunan yeni özelliğin ise Sentry Mode etkinleştirilmemiş olsa bile kullanıcılar araçlarını kamera yardımıyla canlı bir şekilde görüntüleyebilecek. 

Tesla otomobillere eklenmesi beklenen yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca söz konusu iddiaların henüz bir söylenti olduğunu ve bu özelliğin belki de sunulmayacağını belirtmekte fayda var. İlerleyen günlerde gelişmelerden sizleri haberdar ediyor olacağız.

İlginizi Çekebilir:

Çin’de üretilen Teslalar’ın Avrupa’ya ihracatı başladı

Tesla CEO’su Elon Musk, 1000 Km Menzile Sahip Bir Batarya Geliştirdiklerini Açıkladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR