Tesla 1000 Km Batarya

Elektrikli otomobil devi Tesla CEO’su Elon Musk, 1000 km menzile sahip bir batarya üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Dünyaca ünlü şirket CEO’su ayrıca, Avrupa’da satışa sunulmak üzere daha kompakt modeller üretebileceklerine de işaret etti.

Elektrikli otomobil devi Tesla CEO’su Elon Musk, 1000 km menzile sahip bir batarya üzerinde çalıştıklarını açıkladı. En uzun menzile sahip otomobillerinin 600 km üzerinde gidebildiği belirten Musk, daha iyisini yapabileceklerinin altını çizdi. Diğer yandan, Tesla’nın batarya ömrünü uzatmak ve menzili genişletmek için tek başına atamayacağı çok fazla adım olduğu dile getirildi. Musk’ın; 2020 yılı başlarında, işlenmemiş batarya maliyetinin oldukça yüksek olduğunu açıkladığı da biliniyordu.

Aktarılan detaylara göre; 600 km üzerinde menzile sahip tek Tesla otomobil olma niteliği taşıyan ‘Model S’, 652 km’lik bir menzil sunuyor. Menzil listesinde ‘Model S’i; sırasıyla 580 km menzil sunan ‘Model 3’, 561 km menzil sunan ‘Model X’ ve 505 km menzil sunan ‘Model Y’ takip ediyor.

Tesla, Avrupa pazarında satışa sunmak üzere park etmesi kolay ve daha kompakt bir otomobil üretebilir

Tesla Avrupa Kompakt Otomobil

Diğer yandan; Elon Musk, kısa bir süre önce Almanya’nın Berlin şehrinde ‘Model X’ ile gerçekleştirdiği bir sürüşün ardından uygun bir park alanı bulmakta ve aracı park etmekte oldukça zorlandığını açıklamıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası; Tesla CEO’su, Avrupa pazarında satışa sunulacak daha kompakt bir otomobil üretebileceklerini ifade etti. Musk, konuya ilişkin açıklamasında “Avrupa’da kompakt bir araç, belki de bir ‘hatchback’ ya da ona benzer bir araç üretmek daha mantıklı. Yoğun bir kentsel çevrede park etmeye çalışıyorsanız, park alanlarına sığabilen bir araca sahip olmak oldukça önemli” ifadelerine yer verdi. Musk ayrıca; Tesla’nın, konuyla ilgili olarak Avrupa’daki mühendis, tasarımcı ve sektör ortakları ile çalışabileceğinin de altını çizdi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla, Elektrikli Otomobil Pazarında Yüzde 18’lik Pazar Payı ile Liderliğini Korudu 

Tesla, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde 139 Bin 300 Adet Araç Teslimatı Yaptı 

Tesla, Saatte 100 Km Hıza En Hızlı Çıkan ‘Model S Plaid’ Elektrikli Otomobil Modelini Tanıttı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz