whatsapp karanlık mod

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın karanlık mod için masaüstü sürümde de çalıştığını gösteren görüntüler ortaya çıktı.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasının, uzun zamandır mobil sürüm için karanlık mod üzerinde çalıştığı biliniyor. Hatta kullanıcıların uzun zamandır merakla beklediği karanlık mod şu an için iOS ve Android ekosisteminde beta sürümünde mevcut. Beklenen karanlık mod özelliğinin daha farklı bir şekilde kullanıcılara sunacağı haberini ise daha önce paylaşmıştık. Karanlık modun mobil beta sürümünden paylaşılan görüntüler WhatsApp karanlık modu altı farklı renk seçeneğiyle kullanıcıya sunacağını koymuştu. Ortaya çıkan yeni görüntüler ise karanlık mod çalışmalarının WhatsApp masaüstü sürümünde de devam ettiğini ortaya çıkarmış oldu.

Popüler mesajlaşma uygulamasının karanlık mod güncellemesini kullanıcılar uzun zamandır bekliyor. Özellikle son dönemlerde adından sıkça söz ettiren karanlık mod, bugün pek çok uygulamada aktif olarak kullanılabiliyor. Ancak uygulamanın sahibi olan Facebook ile birlikte yine Facebook çatısı altında bulunan Instagram’a kullanıcıların oldukça beğendiği karanlık mod gelmiş olsa bile WhatsApp için söz konusu mod hala gelmiş değil. 

WhatsApp’ın mobil uygulamasının beta sürümüne resmi olarak gelen gelen karanlık modu şu an için sadece beta kullanıcıları kullanabiliyor. Ancak ortaya çıkan yeni görüntüler WhatsApp’ın daha fazlasını planladığını gözler önüne sermiş oldu. WhatsApp masaüstü versiyonu için de çalışmalarına devam ediyor.

WhatsApp’ın masaüstü sürümüne karanlık mod geldiğini gösteren kod bölümü

whatsapp karanlık mod kod

‘’xda developers’’, WhatsApp ile alakalı gelişmeleri yakından takip ediyor ve kodları inceleyerek yeni özellikleri ortaya çıkıyor. Kodlar çalıştırıldığında karanlık temanın aktif hale gelmiş görüntüleri ortaya çıkıyor. Yani çalışmalar tamamlandığında kullanıcılar WhatsApp’ın masaüstü versiyonunu şu şekilde görecek:

whatsapp karanlik mod masaüstü görünümü

WhatsApp masaüstü karanlık modun kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor. 

Gizli WhatsApp Grupları’nın katılma linkleri Google arama motorunda paylaşılıyor

Hırsızlığa Karşı En Basit Önlem