Google, YouTube’da Billie Eilish’in Bad Guy şarkısı için makine öğrenimi kullanarak sonsuz bir video döngüsü oluşturdu. Bad Guy şarkısı için yapılan tüm cover’lardan oluşturulan video Infinite Bad Guy ismini taşıyor. 

Popüler video paylaşım platformu YouTube, ilginç bir video oluşturdu. Arama çubuğuna Billie Eilish Bad Guy yazdığınızda orijinal video klibin yanında şarkının pek çok cover’ına da ulaşıyorsunuz. İşte şirket Bad Guy için yapılan tüm cover’lardan sonsuz bir video oluşturdu. Yapay zeka desteğiyle oluşturulan video döngüsünde, kullanıcı başka bir videoya geçtiğinde yeni video önceki videonun kaldığı yerden devam etmesine olanak tanıyor. 

Billie Eilish’in geçen sene yayınladığı  “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” albümünde yer alan Bad Guy şarkısı dinleyiciler tarafından oldukça sevildi ve sanatçının en popüler şarkılarından biri oldu. Pek çok kişi de Bad Guy şarkısı için cover yapıp YouTube’da yayınladı. 

“Infinite Bad Guy sonsuz video döngüsü dünyada bir ilk”

Infinite Bad Guy olarak adlandırılan yapay zeka desteğiyle geliştirilen sonsuz video, şarkının orijinal müzik klibinin 1 milyar görüntüleme sayısına ulaşmasını kutlamak amacıyla yapıldı. Infinite Bad Guy videosu, YouTube’un açıklamalarına göre dünyanın ilk sonsuz müzik videosu oldu. 

Infinite Bad Guy şarkısı için oluşturulan sayfaya giren kullanıcılar, oldukça güzel görünen bir arayüzle karşılaşıyorlar. Videoyu oynatmaya başladıktan sonra kullanıcıların karşısına ilk olarak şarkının orijinal müzik klibiyle karşılaşıyorlar. Resmi video klip bittikten sonra ise, sağda veya solda yer alan videolardan birine tıklayıp, “Click to Play”e basmak bir önceki videoda kalınan yerden devam etmesine de olanak tanıyor. 

Ancak videoyu ilginç kılan şey, kullanıcıların bir videodan diğerine geçtiğinde ikinci videonun ilk videonun bittiği yerden başlaması olarak öne çıkıyor. Her cover farklı bir ritme sahip olduğu için ses kalitesinde bazı farklılıklar yaşanabiliyor. Şarkının sonuna gelindiğinde ise YouTube, şarkının ritmindeki değişikliği göstermek için kullanıcı arayüzünü yeşilden kırmızıya çeviriyor. 

Infinite Bad Guy’ın sonsuz video döngüsünde, sağ alt tarafta bulunan paylaşma butonuna tıklandığında ise, döngü duraklatılıyor ve bir istatistik ekranı açılıyor. Bu sayfada kullanıcılar videoda kaç dakika kaldığını ve şarkının kaç farklı versiyonunu dinlediğini görebiliyor.

Infinite Bad Guy sonsuz video döngüsünü ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz..

İlginizi Çekebilir:

YouTube, Sesli Reklamlar Aracılığıyla Sesli İçeriklerde Gelir Modelini Genişletecek 

YouTube Music, Hikayede Şarkı Paylaşma Özelliğini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor 

iPhone 13 şarj girişi olmadan gelecek, Snapchat 1 milyon dolar dağıtacak – DigiToll #43:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz