Tesla Oto-Pilot
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Elektrikli otomobil devi Tesla, araçların sokaktaki hız limiti levhalarını tanımasını sağlayacak bir oto-pilot güncellemesi yayınlayacağını açıkladı. Yayınlanacak güncellemeyle beraber, otomobillerin trafik ışıklarındaki harekete göre sürücüleri uyarmaya başlayacağı da ifade edildi.  

Elektrikli otomobil devi Tesla, araçlardaki ‘Oto-Pilot (Autopilot)’ deneyimini iyileştiren yeni bir güncelleme yayınlayacağını açıkladı. Yayınlanacak güncellemenin, Tesla otomobilleri trafik levhaları ve işaretleri konusunda çok daha akıllı bir hale getireceği ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; gönderilecek güncelleme sonrası araçlar, otomobildeki yerleşik kameraları kullanarak hız limiti levhalarını tanıyabilecek. Önceden yalnızca GPS verilerine göre hareket eden özellik, güncelleme sonrası hız limiti kurallarını çok daha doğru bir biçimde yerine getirebilecek.  

Bununla birlikte güncelleme; sürücülerin beklediği trafik lambası yeşile döndüğünde, otomobilin bir çan sesi aracılığıyla kullanıcıları uyarmasını da mümkün hale getirecek. Fakat aracın önünde hala hareket etmeyen başka bir otomobil varsa Tesla Oto-Pilot’taki çan sesi, öndeki araç hareket edene kadar bekleyecek. Aracın hareket uyarısını onaylamak ve yarı otonom sürüş deneyimini sürdürmek ise yine kullanıcıların tercihine bağlı olacak.  

Güncelleme, Tesla’yı tamamen sürücüsüz otomobil deneyimi sunma hayaline daha da yaklaştıracak

Tamamen Sürücüsüz Otomobil

Diğer yandan; Tesla ‘Oto-Pilot (Autopilot)’ güncellemesinin tüm özellikleriyle araçlarda hazır hale gelmesinin, birkaç hafta sürebileceği tahmin ediliyor. Şirket, söz konusu hamlenin önemli bir gelişme olacağına işaret ediyor. Elektrikli otomobil devi tarafından atılan bu adımın, hem daha sorunsuz bir oto-pilot deneyimini mümkün kılması hem de Tesla’yı tamamen sürücüsüz otomobil deneyimi sunma hayaline daha fazla yaklaştırması bekleniyor. Bununla birlikte; güncellemenin, araçların önceden sağlanan verilere olan bağımlılığını da azaltacağı düşünülüyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla, Akıllı Saat Pazarına Giriş Yapıyor 

Elon Musk Yeni Saten Kırmızı Tesla Şortu Satışa Sundu, İnternet Sitesi Çöktü

Tesla, Toyota’yı Geride Bırakarak Dünyanın En Değerli Otomobil Markası Oldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz