Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaHaberTesla, Akıllı Saat Pazarına Giriş Yapıyor 

Tesla, Akıllı Saat Pazarına Giriş Yapıyor 

Norveçli akıllı saat şirketi Xplora Technologies, elektrikli otomobil devi Tesla ile yeni bir akıllı saat geliştirdiğini duyurdu. ABD’li otomobil şirketinin; söz konusu hamleyi, Xplora Technologies’i bünyesine kattığı için veya Tesla’nın yeni nesil otomobillerinde anahtar olarak kullanılabilecek bir akıllı saat geliştirmek için yapmış olabileceği tahmin edildi. 

Norveç merkezli akıllı saat şirketi Xplora Technologies, elektrikli otomobil devi Tesla ile yeni bir akıllı saat geliştirdiğini açıkladı. Söz konusu gelişme, ABD Federal İletişim Kurumu (FCC)’na yapılan bir bildirim aracılığıyla gün yüzüne çıktı. BildirimdeTesla’nın ‘Xplora Technologies’ ile akıllı saat üretiminde ortak olarak çalıştığı ve her iki şirketin de eşit yetkilere sahip olduğu belirtildi. Haberin teknoloji basını ve sosyal medya platformlarında hızla yayılmasının ardından, Tesla’nın sektöre neden giriş yapıyor olabileceği ile ilgili de pek çok iddia ortaya atıldı. 

Ortaya atılan iddialardan birisi, şirketin Xplora Technologies’i satın aldığı yönündeydi. Norveçli akıllı saat üreticisini bünyesine katan Tesla’nınXplora Technologies’in altyapısından ve üretim kapasitesinden faydalanmak istiyor olabileceği ifade edildi. Bir diğer tahmin ise Tesla’nın, “Model 3” ve “Model Y” için anahtar olarak kullanılabilecek bir akıllı saat geliştirmeyi hedeflediğine işaret etti. Şirketin, söz konusu iki model için anahtar kullanımını ortadan kaldırarak akıllı telefon entegrasyonu sağlamaya çalıştığı zaten biliniyordu. Yapılan ortaklığın sebebinin, ABD’li otomobil devinin bu planını hayata geçirmek olabileceği düşünüldü.  

Yakın zamanda “Apple Watch” bünyesinde de Tesla araçlara yönelik bir anahtar uygulamasının geliştirildiği iddia edilmişti. “Xplora Technologies” ise ağırlıklı olarak çocuklar için akıllı saat geliştiren bir şirketti. 

Tesla, kısa bir süre önce 69 dolarlık kırmızı saten bir şortu da piyasaya sürmüştü

Tesla Şortu

Kısa bir süre önce Tesla, internet sitesi üzerinden yaklaşık 69 dolara kırmızı saten bir şortu da satışa çıkarmıştı. Şortun satışa çıkmasının ardından Tesla’nın resmi internet sitesi, yoğunluktan dolayı çökmüştü. Şirketin tekstil sektörüne yönelik bu hamlesi de birçok teknoloji-severi şaşırtmıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk Yeni Saten Kırmızı Tesla Şortu Satışa Sundu, İnternet Sitesi Çöktü

Tesla, Toyota’yı Geride Bırakarak Dünyanın En Değerli Otomobil Markası Oldu 

Elon Musk’tan Tesla’da GTA Paylaşımı!  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR