Google Kripto Para Reklam

ABD merkezli teknoloji devi Google, kripto para borsaları ve soğuk cüzdan şirketlerinin 3 Ağustos 2021 tarihinden itibaren arama motorunda reklam veren olabileceğini açıkladı. Yeni düzenlemenin, başlangıçta yalnızca ABD’deki kripto para yatırımcılarını etkileyeceği belirtildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Google, kripto para borsaları ve soğuk cüzdan şirketlerinin 3 Ağustos 2021 tarihinden itibaren arama motorunda reklam veren olabileceğini açıkladı. Yeni düzenlemenin, başlangıçta yalnızca ABD’deki kripto para yatırımcılarını etkileyeceği belirtildi. Şirket, kripto para borsalarının ve soğuk cüzdan şirketlerinin reklam veren olabilmek için belirli şartları yerine getirmesi gerektiğinin de altını çizdi. Aktarılan detaylara göre; söz konusu borsa ve şirketler, Google tarafından getirilen koşulları yerine getirirse diğer işletmeler gibi reklam veren olabilecek ve kripto para yatırımcılarını hedefleyen reklamlar yayınlayabilecek.  

Fakat bu tip reklamlar vermek için yalnızca reklam bütçesini karşılamak yeterli gelmeyecek. Google’da reklam vermek isteyen bir kripto para borsası ya da soğuk cüzdan şirketinin, lisanslı bir yetkili kuruluş olması gerekecek. Ayrıca bu şirketlerin, faaliyet gösterdiği eyaletin kanunlarına ve ABD yasalarına uyması zorunlu olacak. Bununla birlikte, yayınlanan reklamın da Google’ın reklam platformunun kurallarına uygun olması beklenecek. Google Ads üzerinden hesap açan kripto para borsaları ve soğuk cüzdan şirketlerinin, hesap bilgilerini eksiksiz olarak doldurması da ayrı bir koşul olacak.  

Google arama motoru algoritmaları, daha önce kripto para ile ilgili reklamları sınırlandırıyordu

Google Kripto Para

Diğer yandan; Google arama motoru algoritmaları, daha önce kripto para borsası ve cüzdan şirketlerinin reklam veren olmasına izin vermiyordu. Söz konusu önlem, etik endişeler çerçevesinde alınıyordu. Yaşanan gelişme sonrası, Google’ın konuya ilişkin tutumunda değişikliğe gittiği de anlaşılmış oldu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk ve Bitcoin Madencileri Kripto Paranın Sürdürülebilirlik Sorununu Çözmek İstiyor

Yapı Kredi Mobil Uygulaması’nda Kripto Para Transferi İşlemleri Başladı!

Resmi Gazete’de Yayımlanan Genelge, Kripto Para Piyasasına Yeni Bir Düzenleme Getirdi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz