Amerikan elektrikli otomobil devi Tesla, Çin’de üretilen otomobillerine yeni bir özellik ekleyeceğini açıkladı. Açıklamaya göre, gelecek yıldan itibaren şirketin Çin pazarındaki araçlarında anime izlenebilecek ve oyun oynanabilecek. Sürücülerin, hizmetleri kullanabilmek için araçlarını park etmiş olmaları gerekecek. 

Elektrikli otomobil denince akla ilk gelen markalardan biri olan Tesla, geçtiğimiz cuma günü Çin’deki müşterilerinin gelecek yıldan itibaren satışı yapılacak araçlarda çizgi film ve anime izleyebileceklerini veya oyun oynayabileceklerini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla’lardaki internet bağlantısı ilk kez bu hizmetleri sürücüleri için mümkün kılacak.  

Otomobil devi, eklenecek yeni özelliklerin hayata geçebilmesi için YouTube benzeri Bilibili ve Youku isimli video paylaşım platformlarından destek alacak. Araçlarda, çizgi film ve anime yayınları toplamda 4 ayrı kanal tarafından yapılacak. Bununla birlikte sürücüler, internet bağlantısı aracılığıyla çevrimiçi olarak Çin kökenli bir masa oyunu olan Mahjong’u ve iki farklı poker oyununu Tesla’larda oynayabilecek.  

Tesla, yıl sonuna kadar Çin’de haftada 1000 adet otomobil satmayı hedefliyor 

Tesla’larda hayata geçirilecek yeniliklerin trafikte dikkat dağınıklığına sebep olup olmayacağı merak edilirken şirket, yaptığı duyuruya bununla ilgili de kısa bir açıklama ekledi. Yapılan açıklamaya göre yayın ve oyun hizmetlerinin kullanılabilmesi için araçların park halinde olması gerekiyor. Böylece otomobil devi, sağladığı yeni hizmetlerle şarj sırasında sürücülerin sıkılmasını engellemiş olacak. Eklenen yeni hizmetler, gelecek yılın ilk aylarından itibaren kullanılabilecek. 

Şirket, Çin pazarında yaptığı 2 milyar dolarlık yatırımla bir otomobil fabrikası kurmuştu. Kasım ayının sonuna kadar Çin’de ürettiği araçlardan toplamda 38.700 adet sattığı düşünülen otomobil devi, Çin pazarında bu yılın sonuna kadar haftada 1000 adet Tesla satmayı hedefliyor.