Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalThodex Skandalına İlişkin 62 Kişi Gözaltına Alındı ve Thodex CEO’su İçin Interpol Tarafından Kırmızı Bülten...

Thodex Skandalına İlişkin 62 Kişi Gözaltına Alındı ve Thodex CEO’su İçin Interpol Tarafından Kırmızı Bülten Çıkarıldı! 

Kısa bir süre önce kullanıcı şikayetleriyle teknoloji basınının gündemine oturan kripto para borsası Thodex ile ilgili İstanbul merkezli bir operasyon ile 8 ilde düzenlenen baskında, toplamda 62 kişi gözaltına alındı. Yaşanan gelişmeler sonrası, Emniyet Genel Müdürlüğü de resmi internet sitesi üzerinden konuya ilişkin yeni bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, Arnavutluk’a kaçan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldığı kaydedildi. 

Yerli kripto para borsası Thodex, kısa bir süre önce kullanıcı şikayetleriyle teknoloji basınının gündemine oturmuştu. Kullanıcılara para çekme ve transfer işlemlerinde zorluklar çıkardığı belirtilen platformun, kullanıcı şikayetlerine dönüş yapmadığı ifade edilmişti. Yaşanan gelişme, kripto para borsasının hızla Twitter üzerinden gündem maddesi haline gelmesine neden olmuştu. Kullanıcı mağduriyetleri artarak devam ederken ise şirketin kurucu CEO’su Faruk Fatih Özer, herhangi bir açıklama yapmadan sosyal medya hesaplarını kapatıp Türkiye’den gitmişti.  

Bununla birlikte; yaşanan skandal, kolluk kuvvetleri tarafından da takibe alınmıştı. Şirketin merkezinin bulunduğu ofise baskın düzenleyen polisler, işlemlerin yürütüldüğü elektronik cihazlara da el koymuştu. Hazine ve Maliye Bakanlığı ise Thodex’in Türkiye’deki tüm hesaplarına bloke koydurduğunu açıklamıştı. Şirket CEO’su Özer de bu sırada yazılı açıklamalar yayınlamaya başlamış ve iddiaların asılsız olduğuna işaret etmişti. Özer ayrıca, Türkiye’ye geri döneceğini de sözlerine eklemişti. Yaşanan gelişmeler sonrası; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstanbul merkezli geniş çaplı bir operasyon ile 8 ilde baskınlar düzenlediğini açıkladı. 78 şüpheliyi yakalamayı hedefleyen operasyonda, olayla ilgisi olduğu düşünülen 62 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin, sorgulama süreçlerinin de devam ettiği bildirildi. Bunun yanında, Emniyet Genel Müdürlüğü de Arnavutluk’a kaçan Thodex CEO’su Özer hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldığına işaret etti.  

İşte Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Thodex CEO’su hakkında yapılan açıklama! 

Thodex Emniyet Açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Thodex CEO’su hakkında yapılan açıklama şu şekilde:  

“Arnavutluk’a kaçan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih ÖZER hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde Genel Müdürlüğümüze kırmızı bülten talebinin iletilmesi üzerine İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarılmıştır. 

Ayrıca kırmızı bülten işlemleri yürütülürken söz konusu şahsın yakalanması ve gözlem altına alınması için dün gündüz saatlerinde Emniyet Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Aktaş Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu da yine dün akşam saatlerinde Arnavutluk İçişleri Bakanı Sn. Bledar Cuci ile telefon görüşmesi yapmışlardır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tayland’a Kaçtığı Söylenen Thodex Kurucusundan Açıklama: Kaçma Yok, Sitemizi Açacağız

Thodex Skandalında Yeni Gelişme: Yarım Milyar Dolarlık Dogecoin Piyasa Değerinin Yüzde 30 Altında Elden Çıkarıldı

2 Milyar Dolarla Yurt Dışına Kaçtığı Söylenen Thodex Kurucusundan Yazılı Açıklama: “Geri Döneceğim”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR