Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalTayland'a Kaçtığı Söylenen Thodex Kurucusundan Açıklama: Kaçma Yok, Sitemizi Açacağız

Tayland’a Kaçtığı Söylenen Thodex Kurucusundan Açıklama: Kaçma Yok, Sitemizi Açacağız

Son günlerde Türkiye’de gündemden düşmeyen kripto para borsası Thodex’in kurucusunun yurt dışına kaçtığı iddia edildi. Kullanıcılara haber vermeden borsada işlemleri kapattığı söylenen  ve sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi haline gelen Thodex ’in kurucusu ve CEO’su yeni bir Twitter hesabı açıp Twitter’ın hesabını kapattığını, hiçbir yere gitmediğini ve iddialar ile alakalı yasal süreçlerin başlatılacağını dile getirdi. 

Türkiye’de kripto para borsası son haftalarda oldukça karışık. 30 Nisan’dan itibaren yürürlüğe girecek ‘Dijital Para Yasası’ ile başlayan bu karışıklığa son olarak da kripto para borsası Thodex eklenmişti. Kurucusu Faruk Fatih Özer tarafından 2017’nin Eylül ayında kurulan Koineks A.Ş.’nin sahibi olduğu Thodex geçen şubat ayında 400 bin kullanıcıya ulaşmıştı. 391 bin kullanıcının aktif olarak alım-satım yaptığı kripto para borsası ocak ayında 97 milyar TL’lik işlem hacmine ulaşmıştı. Ancak son günlerde kullanıcıların işlem yapamaması ile başlayan sıkıntılar çok ciddi bir boyuta ulaştı. 

Thodex kapandı, işlemler yapılmadı

Thodex kullanıcıları, son günlerde para transferi işlemleri yapamadığı ile alakalı sıkıntılarını sosyal medya üzerinden gündeme getirdi. Thodex çalışanlarının işi bıraktığı iddialarının yanı sıra son olarak ise sitenin kapatıldığı haberleri gündemi yeniden hareketlendirdi. Thodex kurucusu ise dün yaptığı bir açıklamada, ‘gelen ortaklık teklifinin tamamlanabilmesi için’ yaklaşık dört-beş iş günü işlemlerin durdurulacağını ve herhangi bir problemin olmadığını belirtti. Ancak işlem yapılmaması ve sitenin kapatılması yatırımcıları paniğe sürükledi. 

Kurucusunun Tayland’a kaçtığı iddia edildi

Twitter hesabını kapattığı söylenen Thodex kurucusunun dün akşam ise 2 milyon dolar ile yurt dışına kaçtığı iddia edildi. Thodex kullanıcılarının avukatlarından olan Oğuz Evren Kılıç, Özer’in Tayland’a gittiğini dile getirdi. 

Oğuz Evren Kılıç, Thodex’in kurucusu olan Koinex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer’in dün akşam saat 18’de İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yaptığını iddia etti. Kılıç ayrıca Twitter’da şu paylaşımı yaptı:

 “Bir kaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer’in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar” 

Thodex kurucusunun 2 milyar dolarla Tayland’a kaçtığı iddiası, akıllara Çiftlikbank adıyla yaptığı dolandırıcılıktan sonra Uruguay’a kaçan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ı da getirdi. 

Thodex CEO’sundan yeni açıklama: Kaçmadım

Ancak yaşanan gelişmelerin ardından, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in kısa süre önce yeni bir Twitter hesabı açtığı görüldü. Özer olduğu tahmin edilen hesabın ilk tweet’i ise

“Hesabım #twitter tarafından kapatıldı!

Web sitemiz şu an açılıyor!

Hiçbir yere gitmedim.

İddialar ile ilgili yasal işlemler başlatılacaktır.” oldu. 

Thodex CEO’su ve kurucusunun olduğu düşünülen Özer, daha sonra attığı tweet’lerde de herhangi bir yere kaçmadığını, resmi bir açıklamanın hazırlandığını belirtti. 22 Nisan 2021 tarihinde saat 21.00’de canlı yayınla da bir açıklama yapacağını söyleyen Özer ayrıca yatırımcılara da seslendi. Özer, web sitelerini eksik de olsa açacaklarını ve kaçmadığını tekrar belirtti. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Resmi Gazete’de Yayımlanan Kripto Para Yönetmeliği, Dijital Varlıkların Ödeme İşlemlerinde Kullanılmasını Yasakladı! 

Popüler Kripto Para Borsası Coinbase, Halka Arz Ediliyor!

Beynine Çip Takılan Maymun Oyun Oynadı, Spot’a Çinli Rakip AlphaDog | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR