Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalThodex Skandalında Yeni Gelişme: Yarım Milyar Dolarlık Dogecoin Piyasa Değerinin Yüzde 30...

Thodex Skandalında Yeni Gelişme: Yarım Milyar Dolarlık Dogecoin Piyasa Değerinin Yüzde 30 Altında Elden Çıkarıldı

Gündeme kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarla yurtdışına kaçtığı iddialarıyla gelen Thodex ile ilgili yeni bir skandal detay ortaya çıktı. Aktarılanlara göre, Thodex, 17 Nisan’da 500 milyon dolarlık Dogecoin ’i piyasa değerinin yüzde 30’u altında elden çıkardı.

400 bine yakın kullanıcısı olan ve 391 bin kişinin aktif işlem yaptığı bilinen yerli kripto para borsası Thodex hakkında ortaya yeni skandal bilgiler çıktı. HaberTürk’ün aktardığına göre; Thodex, 1.3 milyar dolarlık rakamla günlük işlem hacmi rekorunu kırdığı 17 Nisan’da, portföyündeki yarım milyar dolarlık Dogecoin ’i piyasa fiyatının yüzde 30 altında bir fiyatla elden çıkardı.

İşlemleri kapatıp, kurucusunun yurtdışına gittiği söylenen yerli kripto para borsası Thodex’te yaşanan skandalın boyutu giderek büyüyor.

Ne internet sitesine ne de uygulamasına ulaşılabilen Thodex’te yaklaşık 400 bine yakın kullanıcı kripto yatırımcısı haklarını aramak için hukuki yollara başvurmaya başlarken, buhar olan Thodex ile ilgili bir ayrıntı daha ortaya çıktı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bugün Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatırken, platformda 5 gün önce yapılan işlemler de vurgun iddialarını iyice güçlendirdi.

Geçen hafta cumartesi günü (17 Nisan) 1.3 milyar doları aşan tutar ile son 3 aylık döneminin en yüksek işlem hacmine ulaşan Thodex’in aynı gün yarım milyar dolar düzeyinde Dogecoin işlemi yaptığı belirlendi. Thodex, üstelik bu Dogecoin’leri (DOGE) o günkü piyasa fiyatının yaklaşık yüzde 30 altında bir rakamla satmış.

Yarım milyar dolarlık Dogecoin piyasa fiyatının %30 altında elden çıkarıldı

Dogedoin’in 0.30 dolar seviyesinde olduğu 17 Nisan’da, Thodex üzerinden 0.20 dolara 489 milyon dolarlık satış gerçekleştirilmiş.

Thodex’in borsasında kullanıcılara yönelik işlemleri durdurmasından hemen önce gerçekleşen bu durum, şirketin kaçış için hazırlıklara başladığı şeklinde de yorumlandı.

Yaşanan bu skandal, Twitter’a da 17 Nisan Cumartesi günü şu paylaşımla yansımış:

“Türk borsası Thodex’i inceliyor musunuz? Doge’yi % 30 piyasa fiyatının altında satıyorlar ve onları geri almaya çalıştığınızda paraları alıkoyuyorlar. Bir kaçış stratejisine benziyor mu? Bütün bunlar Doge pompasına denk geliyor mu? 24 saat içinde 500 milyon doların üzerinde Doge ticareti yaptılar.”

İlginizi Çekebilir:

Resmi Gazete’de Yayımlanan Kripto Para Yönetmeliği, Dijital Varlıkların Ödeme İşlemlerinde Kullanılmasını Yasakladı! 

Tayland’a Kaçtığı Söylenen Thodex Kurucusundan Açıklama: Kaçma Yok, Sitemizi Açacağız

Beynine Çip Takılan Maymun Oyun Oynadı, Spot’a Çinli Rakip AlphaDog | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR