tiktak-city-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dakikalık araba kiralama girişimi TikTak, yeni hizmeti TikTak City ile dakikalık elektrikli araba kiralama hizmeti sunuyor. Elektrikli arabalar, belirlenen İspark noktalarından kiralanabiliyor.

Dakikalık araba kiralama markası TikTak, yeni hizmeti TikTak City ile 11 Ocak’tan itibaren hizmete başladı. İstanbullular, otomotiv sektörünün gelecek trendlerine yön verecek elektrikli araçlar, yeni nesil akıllı ulaşım çözümü TikTak ile kolayca erişilebilir olacak.

30 farklı model ve 3 bin üzerinde arabası ile serbest dolaşım modelinde hizmet veren TikTak, yeni hizmeti TikTak City ile belirli İsparklara elektrikli arabalarını yerleştirdi. Bu sayede kullanıcılar, şehir içinde pratik, konforlu ve ekonomik bir ulaşım imkanına sahip oluyor.

tiktak-city-teknosafari-2

İstanbullular, Avrupa ve Asya kıtasında yer alan belirli İspark istasyonlarında yer alan TikTak City arabalarını kiralayarak, istedikleri yere gidip, işlerini tamamladıktan sonra da diledikleri TikTak City İspak noktasına arabayı bırakabilecek. Yani kullanıcılar, arabaları yalnızca belirli noktalara teslim etmek zorunda.

Uygulama, arabanın kullanıldığı dakika boyunca ücret belirliyor. Her kiralama başı 200 kilometre ücretsiz kullanım hakkında sahip olunuyor. Elektrikli Renault Zoe modellerinin yer aldığı uygulama, dakikalık 1.59₺ ücret kesecek.

Yeni hizmetlerini değerlendiren TikTak kurucusu Ersan Öztürk, “Hedefimiz, İstanbul’da gündelik hayatın önemli ulaşım çözümlerinden biri haline gelmek. Bu doğrultuda hem araba parkımızın genişlemesine hem de şehir içi ulaşımda farklı modeldeki araç paylaşım yöntemlerine yatırım yapacağız. Büyüme stratejimizde çevreye duyarlı elektrikli arabalar önceliğimiz olacak.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Edit Grid özelliğini duyurdu

Radeon Super Resolution, %70’e kadar FPS artırabilir

Nvidia, yenilenmiş RTX 3080 modelini duyurdu

ASUS OLED ekranlı dizüstü modellerine yenilerini ekledi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz