tiktok video üst sınırı 10 dakika

TikTok video üst sınırı 10 dakika olarak güncellendi. Güncelleme bazı kullanıcıların telefonuna gönderilen bildirim ile duyuruldu. Detaylar haberimizde.

Pazartesi günü, bazı TikTok kullanıcıları 10 dakikaya kadar video yükleyebileceklerine dair bir bildirimle karşılaştı. TikTok sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada güncellemenin küresel olarak gerçekleştiğini doğruladı.

“Geçen yıl, topluluğumuza TikTok’ta eğlenmek ve üretmek için daha fazla zaman vermek adına daha uzun videolar sunduk. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucularımıza daha da yaratıcı olanaklar sunacağını umduğumuz 10 dakikaya kadar olan videoları yükleme özelliğini kullanıma sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

TikTok başlangıçta 1 dakikalık süre sınırını geçtiğimiz Temmuz ayında 3 dakikaya çıkarmıştı. TikTok video üst sınırı 10 dakika oldu. Marka, TikTok’ta video başına izin verilen süreyi uzatarak, kullanıcılarından daha fazla etkileşim görmeyi umuyor. Ayrıca bu daha yüksek reklam gelirleri demek de olabilir.

Belirli sayıda kullanıcı zaten platforma beş dakikalık videolar yükleyebiliyordu, ancak TikTok’un en son güncellemesiyle herkes daha uzun videolar yayınlayabilecek. Bu değişiklik daha fazla kullanıcı çekebilir ve genel etkileşimi artırabilirken, daha uzun videoların TikTok’un ‘Senin için’ algoritmasıyla iyi çalışıp çalışmayacağını göreceğiz.

The Verge’e konuşan Sosyal Medya Danışmanı ve Endüstri Analisti Matt Navarra, daha uzun formatlı videodan para kazanmanın genellikle daha kolay olduğunu ve kullanıcıları daha uzun süre meşgul tuttuğunu söylüyor. Navarra, TikTok’un daha uzun videoları platformuna nasıl sığdırması gerektiğini bulması gerektiğini açıklıyor. “Daha uzun biçimli içerik için özel bir alan oluşturulabilirdi çünkü , insanların hızla geçmeye alıştığı daha kısa videolar olan dikey besleme ile çok iyi uymuyor”.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Makine öğrenmesi ve derin öğrenme neyi hedefliyor?

Realme GT2 Pro Küresel Pazar için Tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz